Projekty finansowane przez NCN


Dane kierownika projektu i jednostki realizującej

Szczegółowe informacje o projekcie i konkursie

Słowa kluczowe

Aparatura

Wyczyść formularz

Wyniki wyszukiwania

Znaleziono 16 projektów spełniających kryteria wyszukiwania:

  1. Inteligentny hybrydowy system planowania i kompozycji usług sieciowych

    Konkurs: OPUS 1 , panel: ST6

    Kierownik: prof. Wojciech Penczek

    Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach, Wydział Nauk Ścisłych

  2. Strategie uczenia klasyfikatorów chemicznych opartych o procesy reakcja-dyfuzja.

    Konkurs: OPUS 8 , panel: ST4

    Kierownik: prof. Jerzy Górecki

    Instytut Chemii Fizycznej PAN

  3. Skalowalne metaheurystyki dla automatycznej syntezy programów

    Konkurs: OPUS 8 , panel: ST6

    Kierownik: dr hab. Krzysztof Krawiec

    Politechnika Poznańska, Wydział Informatyki

  4. Ewolucyjne modelowanie fizykochemicznych warunków nadekspresji wirusowych replikonów w płynnych kulturach roślinnych

    Konkurs: SONATA 5 , panel: NZ1

    Kierownik: dr Radosław Pilarski

    Instytut Chemii Bioorganicznej PAN

  5. Wielokryterialne metody w projektowaniu algorytmów uczących się strategii gier kombinatorycznych

    Konkurs: SONATA 5 , panel: ST6

    Kierownik: dr Wojciech Jaśkowski

    Politechnika Poznańska, Wydział Informatyki

  6. Algorytmy ewolucyjne w globalnej indukcji drzew modelowych

    Konkurs: PRELUDIUM 5 , panel: ST6

    Kierownik: dr Marcin Czajkowski

    Politechnika Białostocka, Wydział Informatyki

  7. Zbadanie możliwości zastosowania inspirowanych biologicznie algorytmów memetycznych do rozwiązania problemu globalnego p...

    Konkurs: PRELUDIUM 4 , panel: ST7

    Kierownik: dr Piotr Bigaj

    Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP

  8. Ewolucyjne algorytmy kształtowania zachowania w uczeniu się ze wzmocnieniem.

    Konkurs: PRELUDIUM 3 , panel: ST6

    Kierownik: dr Marcin Szubert

    Politechnika Poznańska, Wydział Informatyki

  9. Analiza podobieństwa struktur przestrzennych biopolimerów przy użyciu deskryptorów lokalnej struktury.

    Konkurs: SONATA 2 , panel: NZ2

    Kierownik: dr Paweł Daniluk

    Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej im. Mirosława Mossakowskiego PAN

  10. Gruboziarnista dynamika molekularna termometrów RNA w podwyższonej temperaturze

    Konkurs: PRELUDIUM 2 , panel: NZ2

    Kierownik: Filip Leonarski

    Uniwersytet Warszawski, Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego

  11. Wielokryterialna optymalizacja kodu genetycznego

    Konkurs: PRELUDIUM 14 , panel: NZ2

    Kierownik: Małgorzata Wnętrzak

    Uniwersytet Wrocławski, Wydział Biotechnologii

  12. Hierarchiczna optymalizacja rojem cząstek jako agentowe narzędzie do wspomagania wielokryterialnych problemów decyzyjnyc...

    Konkurs: PRELUDIUM 13 , panel: ST6

    Kierownik: Michał Idzik

    Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji

  13. Głębokie architektury maszyn wektorów podpierających tworzone z wykorzystaniem algorytmów ewolucyjnych

    Konkurs: OPUS 13 , panel: ST6

    Kierownik: dr hab. Michał Kawulok

    Politechnika Śląska, Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki

  14. Przewidywanie struktury nanodrutów z boru i jego pochodnych, przy zastosowaniu algorytmów ewolucyjnych opartych na oblic...

    Konkurs: OPUS 12 , panel: ST3

    Kierownik: dr Nevill Gonzalez Szwacki

    Uniwersytet Warszawski, Wydział Fizyki

  15. Nowe kierunki interaktywnej ewolucyjnej optymalizacji wielokryterialnej opartej na holistycznych przykładach preferencji...

    Konkurs: PRELUDIUM 12 , panel: ST6

    Kierownik: Michał Tomczyk

    Politechnika Poznańska, Wydział Informatyki

  16. Opracowanie nowych strategii dynamicznego zarządzania liczbą koewoluujących podpopulacji dla metod ewolucyjnych korzysta...

    Konkurs: SONATA 10 , panel: ST6

    Kierownik: dr Michał Przewoźniczek

    Politechnika Wrocławska, Wydział Informatyki i Zarządzania