Projekty finansowane przez NCN


Dane kierownika projektu i jednostki realizującej

Szczegółowe informacje o projekcie i konkursie

Słowa kluczowe

Aparatura

Wyczyść formularz

Arytmetyczne własności specjalnych ciągów liczbowych, wielomianów i ułamków łańcuchowych

2019/34/E/ST1/00094

Słowa kluczowe:

wielomiany partycji wielomiany kompozycji ciągi automatyczny ułamki łańcuchowe liczby pierwsze

Deskryptory:

  • ST1_003: Teoria liczb
  • ST1_014: Matematyka dyskretna i kombinatoryka

Panel:

ST1 - Nauki matematyczne: wszystkie dziedziny matematyki, teoretyczne oraz stosowane a także podstawy matematyczne informatyki, fizyka matematyczna i statystyka matematyczna

Jednostka realizująca:

Uniwersytet Jagielloński, Wydział Matematyki i Informatyki

woj. małopolskie

Inne projekty tej jednostki 

Kierownik projektu (z jednostki realizującej):

dr hab. Maciej Ulas 

Liczba wykonawców projektu: 5

Konkurs: SONATA BIS 9 - ogłoszony 2019-06-17

Przyznana kwota: 815 381 PLN

Rozpoczęcie projektu: 2020-04-10

Zakończenie projektu: 2026-04-09

Planowany czas trwania projektu: 72 miesięcy (z wniosku)

Status projektu: Projekt w realizacji

Opis Projektu

Pobierz opis projektu w formacie .pdf

Uwaga - opisy projektów zostały sporządzone przez samych autorów wniosków i w niezmienionej formie umieszczone w systemie.

Dane z raportu końcowego/rocznego

  • Publikacje w czasopismach (26)
  • Teksty w publikacjach pokonferencyjnych (1)
  1. A Fibonacci type sequence with Prouhet-Thue-Morse coefficients
    Autorzy:
    Eryk Lipka, Maciej Ulas
    Czasopismo:
    Journal of Difference Equations and Applications (tom: 28 (5), strony: 695-715), Wydawca: Taylor and Francis
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1080/10236198.2022.2065918 - link do publikacji
  2. A note on the restricted partition function $p_mathcal{A}(n,k)$
    Autorzy:
    Krystian Gajdzica
    Czasopismo:
    Discrete Mathematics (tom: 345 (9), strony: ), Wydawca: Elsevier
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1016/j.disc.2022.112943 - link do publikacji
  3. Representing generalized derangements as sums of three squares
    Autorzy:
    Maciej Ulas
    Czasopismo:
    Fibonacci Quarterly (tom: 61(3), strony: 231-240), Wydawca: The Fibonacci Association
    Status:
    Opublikowana
  4. On two conjectures regarding generalized sequence of derangements
    Autorzy:
    Eryk Lipka, Florian Luca, Piotr Miska
    Czasopismo:
    Funct. Approx. Comment. Math. (tom: 67 (2), strony: 223-234), Wydawca: Adam Mickiewicz University
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.7169/facm/1989 - link do publikacji
  5. Divisibility and Arithmetic Properties of a Class of Sparse Polynomials
    Autorzy:
    Karl Dilcher, Maciej Ulas
    Czasopismo:
    INTEGERS ()
    Status:
    Opublikowana
  6. Signs behaviour of sums of weighted numbers of compositions
    Autorzy:
    Filip Gawron, Maciej Ulas
    Czasopismo:
    Ramanujan Journal , Wydawca: Springer Nature
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1007/s11139-024-01006-1 - link do publikacji
  7. On the Bessenrodt–Ono type inequality for a wide class of A-partition functions
    Autorzy:
    Krystian Gajdzica
    Czasopismo:
    Ramanujan Journal , Wydawca: Springer Nature
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1007/s11139-025-01048-z - link do publikacji
  8. The Turán and Laguerre inequalities for quasi-polynomial-like functions
    Autorzy:
    Krystian Gajdzica
    Czasopismo:
    Research in number theory , Wydawca: Springer Nature
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1007/s40993-024-00532-7 - link do publikacji
  9. Restricted partition functions and the r-log-concavity of quasi-polynomial-like functions
    Autorzy:
    Krystian Gajdzica
    Czasopismo:
    Acta Arithmetica (tom: 217 (1), strony: 67-94), Wydawca: IMPAN
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.4064/aa231101-30-6 - link do publikacji
  10. On $k$-regularity of sequences of valuations and last nonzero digits
    Autorzy:
    Bartosz Sobolewski
    Czasopismo:
    Ramanujan Journal (), Wydawca: Springer
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1007/s11139-023-00710-8 - link do publikacji
  11. Equal values of certain partition functions via Diophantine equations
    Autorzy:
    Szabolcs Tengely, Maciej Ulas
    Czasopismo:
    Research in Number Theory (), Wydawca: Springer
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1007/s40993-021-00293-7 - link do publikacji
  12. Binomial Coefficients, Roots of Unity and Powers of Prime Numbers
    Autorzy:
    Piotr Miska
    Czasopismo:
    Bulletin of the Malaysian Mathematical Sciences Society (), Wydawca: Springer
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1007/s40840-022-01266-4 - link do publikacji
  13. More on Kakeya-like conditions
    Autorzy:
    Piotr Miska, Franciszek Prus-Wiśniowski, Jolanta Ptak
    Czasopismo:
    Results in Mathematics , Wydawca: Springer
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1007/s00025-023-01890-x - link do publikacji
  14. Diophantine problems related to cyclic cubic and quartic fields
    Autorzy:
    Szabolcs Tengely, Maciej Ulas
    Czasopismo:
    Journal of Number Theory (), Wydawca: Elsevier
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1016/j.jnt.2022.01.003 - link do publikacji
  15. On Kakeya Conditions for Achievement Sets
    Autorzy:
    Jacek Marchwicki, Piotr Miska
    Czasopismo:
    Results in Mathematics (tom: 76(4), strony: Article number: 181), Wydawca: Springer
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1007/s00025-021-01479-2 - link do publikacji
  16. Solutions of certain meta-Fibonacci recurrences
    Autorzy:
    Bartosz Sobolewski, Maciej Ulas
    Czasopismo:
    Acta Arithmetica (), Wydawca: Instytut Matematyczny PAN
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.4064/aa220613-19-1 - link do publikacji
  17. On continued fraction coefficients of square roots of primes
    Autorzy:
    Vitezeslav Kala, Piotr Miska
    Czasopismo:
    Journal of Number Theory (), Wydawca: Elsevier
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1016/j.jnt.2023.06.013 - link do publikacji
  18. Some Properties of a Class of Sparse Polynomials
    Autorzy:
    Karl Dilcher, Maciej Ulas
    Czasopismo:
    Journal of Mathematical Analysis and Applications (tom: 505 (1), strony: ), Wydawca: Elsevier
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1016/j.jmaa.2021.125449 - link do publikacji
  19. Stirling numbers and periodic points
    Autorzy:
    Thomas Ward, Piotr Miska
    Czasopismo:
    Acta Arithmetica (), Wydawca: IMPAN
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.4064/aa210309-9-8 - link do publikacji
  20. Signs behaviour of sums of weighted numbers of partitions
    Autorzy:
    Filip Gawron, Maciej Ulas
    Czasopismo:
    Ramanujan Journal (), Wydawca: Springer
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1007/s11139-022-00602-3 - link do publikacji
  21. Unususal class of polynomials related to partitions
    Autorzy:
    Błażej Żmija
    Czasopismo:
    Ramanujan Journal (), Wydawca: Springer
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1007/s11139-023-00739-9 - link do publikacji
  22. Log-concavity of the restricted partition function $p_mathcal{A}(n,k)$ and the new Bessenrodt-Ono type inequality
    Autorzy:
    Krystian Gajdzica
    Czasopismo:
    Journal of number theory (), Wydawca: Elsevier
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1016/j.jnt.2023.04.001 - link do publikacji
  23. Geometric progressions in the sets of values of rational functions
    Autorzy:
    Maciej Ulas
    Czasopismo:
    Indagationes Mathematicae (tom: 35 (4), strony: 622-637), Wydawca: Elsevier
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1016/j.indag.2023.08.005 - link do publikacji
  24. Values of binary partition function represented by a sum of three squares
    Autorzy:
    Bartosz Sobolewski, Maciej Ulas
    Czasopismo:
    Results in Mathematics (), Wydawca: SPringer
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1007/s00025-023-01966-8 - link do publikacji
  25. Some observations and speculations on partitions into $d$-th powers
    Autorzy:
    Maciej Ulas
    Czasopismo:
    Bulletin of the Australian Mathematical Society (), Wydawca: Cambridge University Press
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1017/S0004972721000034 - link do publikacji
  26. Binomial coefficients, roots of unity and powers of prime numbers
    Autorzy:
    Piotr Miska
    Status:
    Przyjęta do publikacji
  1. Geometric Progressions in the Sets of Values of Reducible Cubic Forms
    Autorzy:
    Bartłomiej Głowacki, Maciej Ulas
    Konferencja:
    Combinatorial and Additive Number Theory VI (tom: Combinatorial and Additive Number Theory, 2023, strony: 205-219), Wydawca: Springer
    Data:
    konferencja 23-25 maja 2023
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1007/978-3-031-65064-2_9 - link do publikacji