Projekty finansowane przez NCN


Dane kierownika projektu i jednostki realizującej

Szczegółowe informacje o projekcie i konkursie

Słowa kluczowe

Aparatura

Wyczyść formularz

Niezmienniki topologiczne: struktura przestrzeni i jej odwzorowań

2018/30/Q/ST1/00228

Słowa kluczowe:

niezmienniki topologiczne rozmaitości zwarte wielościany grupy Liego punkty stałe punkty periodyczne

Deskryptory:

  • ST1_6: Topologia
  • ST1_10: Równania różniczkowe zwyczajne i układy dynamiczne

Panel:

ST1 - Nauki matematyczne: wszystkie dziedziny matematyki, teoretyczne oraz stosowane a także podstawy matematyczne informatyki, fizyka matematyczna i statystyka matematyczna

Jednostka realizująca:

Politechnika Gdańska, Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej

woj. pomorskie

Inne projekty tej jednostki 

Kierownik projektu (z jednostki realizującej):

prof. Grzegorz Graff 

Liczba wykonawców projektu: 5

Konkurs: SHENG 1 - ogłoszony 2018-06-15

Przyznana kwota: 561 120 PLN

Rozpoczęcie projektu: 2019-07-26

Zakończenie projektu: 2023-07-25

Planowany czas trwania projektu: 36 miesięcy (z wniosku)

Status projektu: Projekt w realizacji

Opis Projektu

Pobierz opis projektu w formacie .pdf

Uwaga - opisy projektów zostały sporządzone przez samych autorów wniosków i w niezmienionej formie umieszczone w systemie.

Dane z raportu końcowego

  • Publikacje w czasopismach (8)
  1. Dold sequences, periodic points, and dynamic IF: 1,034
    Autorzy:
    Jakub Byszewski, Grzegorz Graff, Thomas Ward
    Czasopismo:
    BULLETIN OF THE LONDON MATHEMATICAL SOCIETY (rok: 2021, tom: 53, strony: 1263 - 1298), Wydawca: LONDON MATHEMATICAL SOCIETY
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1112/blms.12531 - link do publikacji
  2. Persistent homology as a new method of the assessment of heart rate variability IF: 3,24
    Autorzy:
    Grzegorz Graff, Beata Graff, Paweł Pilarczyk , Grzegorz Jabłoński, Dariusz Gąsecki,Krzysztof Narkiewicz
    Czasopismo:
    PLoS ONE (rok: 2021, tom: 16(7), strony: 16(7): e0253851), Wydawca: Public Library of Science (PLoS)
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1371/journal.pone.0253851 - link do publikacji
  3. On the number of simplices required to triangulate a Lie group IF: 0,531
    Autorzy:
    Haibao Duan, Wacław Marzantowicz, Xuezhi Zhao
    Czasopismo:
    Topology and its Applications (rok: 2021, tom: 293, strony: 1-13 Art no 107559), Wydawca: Elsevier
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1016/j.topol.2020.107559 - link do publikacji
  4. Ivanov's Theorem for Admissible Pairs Applicableto Impulsive Differential Equations and Inclusionson Tori IF: 1,747
    Autorzy:
    Jan Andres, Jerzy Jezierski
    Czasopismo:
    Mathematics (rok: 2020, tom: 8(9), 1602, strony: 44940), Wydawca: MDPI
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.3390/math8091602 - link do publikacji
  5. Least number of n-periodic points of self-maps of PSU(2)×PSU(2) IF: 2,11
    Autorzy:
    Jerzy Jezierski
    Czasopismo:
    Journal of Fixed Point Theory and Applications (rok: 2022, tom: 24, strony: Article number: 9 (2022)), Wydawca: Springer
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1007/s11784-021-00921-w - link do publikacji
  6. Computations of the least number of periodic points of smooth boundary-preserving self-maps of simply-connected manifolds IF: 0,837
    Autorzy:
    Grzegorz Graff, Jerzy Jezierski, Adrian Myszkowski
    Czasopismo:
    Topological Methods in Nonlinear Analysis (rok: 2020, tom: Vol 56, No 2, strony: 589 - 606), Wydawca: Juliusz Schauder University Center for Nonlinear Studies
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.12775/TMNA.2020.035 - link do publikacji
  7. Generalized Dold sequences on partially-ordered sets IF: 0,69
    Autorzy:
    Grzegorz Graff, Jacek Gulgowski, Małgorzata Lebiedź
    Czasopismo:
    Electronic Journal of Combinatorics (rok: 2022, tom: 29(1), strony: #P1.25), Wydawca: Editorial Board and Editorial Team of Electronic Journal of Combinatorics
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.37236/10544 - link do publikacji
  8. How many simplices are needed to triangulate a Grassmannian? IF: 0,837
    Autorzy:
    Dejan Govc, Wacław Marzantowicz, Petar Pavešić
    Czasopismo:
    Topological Methods in Nonlinear Analysis (rok: 2020, tom: 56, No. 2, strony: 501--518), Wydawca: Juliusz Schauder University Center for Nonlinear Studies
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.12775/TMNA.2020.027 - link do publikacji