Projekty finansowane przez NCN


Dane kierownika projektu i jednostki realizującej

Szczegółowe informacje o projekcie i konkursie

Słowa kluczowe

Aparatura

Wyczyść formularz

Zaburzenia osobliwe prowadzące do zasad uśredniania w modelach pochodzących z biologii i medycyny.

2017/25/B/ST1/01804

Słowa kluczowe:

półgrupy operatorów ścieżki sygnałowe modelowanie raka szybkie dyfuzje warunki brzegowe zaburzenia osobliwe mutacje typu ,,driver'' i ,,passenger''

Deskryptory:

  • ST1_18: Zastosowania matematyki w innych naukach
  • ST1_9: Algebry operatorowe i analiza funkcjonalna
  • ST1_13: Rachunek prawdopodobieństwa i statystyka matematyczna

Panel:

ST1 - Nauki matematyczne: wszystkie dziedziny matematyki, teoretyczne oraz stosowane a także podstawy matematyczne informatyki, fizyka matematyczna i statystyka matematyczna

Jednostka realizująca:

Politechnika Lubelska, Wydział Elektrotechniki i Informatyki

woj. lubelskie

Inne projekty tej jednostki 

Kierownik projektu (z jednostki realizującej):

prof. Adam Bobrowski 

Liczba wykonawców projektu: 1

Konkurs: OPUS 13 - ogłoszony 2017-03-15

Przyznana kwota: 176 000 PLN

Rozpoczęcie projektu: 2018-01-15

Zakończenie projektu: 2023-01-14

Planowany czas trwania projektu: 36 miesięcy (z wniosku)

Status projektu: Projekt w realizacji

Opis Projektu

Pobierz opis projektu w formacie .pdf

Uwaga - opisy projektów zostały sporządzone przez samych autorów wniosków i w niezmienionej formie umieszczone w systemie.

Dane z raportu końcowego

  • Publikacje w czasopismach (12)
  1. Irregular convergence of mild solutions of semilinear equations IF: 1,138
    Autorzy:
    Adam Bobrowski, Markus Kunze
    Czasopismo:
    Journal of Mathematical Analysis and Applications (rok: 2019, tom: vol. 472, no. 2, strony: 1401-1419), Wydawca: Elsevier
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1016/j.jmaa.2018.11.082 - link do publikacji
  2. On convergence and asymptotic behaviour of semigroups of operators IF: 3,093
    Autorzy:
    Adam Bobrowski and Ryszard Rudnicki
    Czasopismo:
    Philosophical Transactions A (rok: 2020, tom: 378, issue 2185, strony: 44579), Wydawca: Royal Society
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1098/rsta.2019.0613 - link do publikacji
  3. Concatenation of dishonest Feller processes, exit laws, and limit theorems on graphs IF: 3,273
    Autorzy:
    Adam Bobrowski
    Czasopismo:
    SIAM J. of Mathematical Analysis , Wydawca: SIAM
    Status:
    Złożona
  4. A Note on Integrability of the Norm of a Perturbed Semigroup IF: 0,642
    Autorzy:
    Adam Bobrowski
    Czasopismo:
    Results Math (rok: 2020, tom: 75:105, strony: 44569), Wydawca: Birkhauser
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1007/s00025-020-01231-2 - link do publikacji
  5. A note on generalized Euler's formula IF: 1,138
    Autorzy:
    Adam Bobrowski
    Czasopismo:
    Journal of Mathematical Analysis and Applications (rok: 2019, tom: vol. 473, no. 2, strony: 1155-1164), Wydawca: Elsevier
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1016/j.jmaa.2019.01.012 - link do publikacji
  6. Isolated points of spaces of homomorphisms from ordered AL-algebras IF: 1,7
    Autorzy:
    Adam Bobrowski i Wojciech Chojnacki
    Czasopismo:
    Dissertationes Mathematicae , Wydawca: Instytut Matematyczny PAN
    Status:
    Przyjęta do publikacji
  7. Diffusion approximation for a simple kinetic model with asymmetric interface IF: 1,67
    Autorzy:
    Adam Bobrowski i Tomasz Komorowski
    Czasopismo:
    Journal of Evolution Equations , Wydawca: Springer
    Status:
    Złożona
  8. Moran Process Version of the Tug-of-War Model: Complex Behavior Revealed by Mathematical Analysis and Simulation Studies IF: 3,817
    Autorzy:
    M. Kimmel, A. Bobrowski, M. Kurpas i E. Ratajczyk
    Czasopismo:
    Mathematical Models and Methods in the Applied Sciences , Wydawca: World Scientific
    Status:
    Złożona
  9. On one-parameter continuous family of pairs of complementary boundary conditions IF: 0,955
    Autorzy:
    Adam Bobrowski i Elżbieta Ratajczyk
    Czasopismo:
    Studia Mathematica , Wydawca: Instytut Matematyczny PAN
    Status:
    Przyjęta do publikacji
  10. Modeling diffusion in thin 2D-layers separated by a semi-permeable membrane; the role of transmission conditions IF: 1,42
    Autorzy:
    Adam Bobrowski
    Czasopismo:
    SIAM Journal on Mathematical Analysis (rok: 2020, tom: 52 No 4, strony: 3222-3251), Wydawca: SIAM
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1137/19M1291443 - link do publikacji
  11. Robin-type boundary conditions in transition from reaction-diffusion equations in 3D domains to equations in 2D domains IF: 1,938
    Autorzy:
    Adam Bobrowski i Tomasz Lipniacki
    Czasopismo:
    Journal of Differential Equations (rok: 2019, tom: 268 numer 2, strony: 239-271), Wydawca: Elsevier
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1016/j.jde.2019.08.022 - link do publikacji
  12. Semigroup-theoretic approach to diffusion in thin layers separated by semi-permeable membranes IF: 1,181
    Autorzy:
    Adam Bobrowski
    Czasopismo:
    Journal of Evolution Equations (rok: 2021, tom: 21, strony: 1019–1057), Wydawca: Springer
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1007/s00028-020-00617-7 - link do publikacji