Projekty finansowane przez NCN


Dane kierownika projektu i jednostki realizującej

Szczegółowe informacje o projekcie i konkursie

Słowa kluczowe

Aparatura

Wyczyść formularz

NIEZMIENNIKI I METODY TOPOLOGII STOSOWANEJ

2015/19/B/ST1/01458

Słowa kluczowe:

Odwzorowania współzmiennicze twierdzenie Borsuka-Ulama złożoność topologiczna przestrzenie funkcyjne homomorfizmy grup rezydualnie nilpotentnych

Deskryptory:

  • ST1_6: Topologia
  • ST1_14: Kombinatoryka
  • ST1_8: Analiza

Panel:

ST1 - Nauki matematyczne: wszystkie dziedziny matematyki, teoretyczne oraz stosowane a także podstawy matematyczne informatyki, fizyka matematyczna i statystyka matematyczna

Jednostka realizująca:

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Matematyki i Informatyki

woj. wielkopolskie

Inne projekty tej jednostki 

Kierownik projektu (z jednostki realizującej):

prof. Wacław Marzantowicz 

Liczba wykonawców projektu: 5

Konkurs: OPUS 10 - ogłoszony 2015-09-15

Przyznana kwota: 659 460 PLN

Rozpoczęcie projektu: 2016-06-15

Zakończenie projektu: 2019-12-14

Planowany czas trwania projektu: 36 miesięcy (z wniosku)

Status projektu: Projekt rozliczony

Opis Projektu

Pobierz opis projektu w formacie .pdf

Uwaga - opisy projektów zostały sporządzone przez samych autorów wniosków i w niezmienionej formie umieszczone w systemie.

Zakupiona aparatura

  1. Laptop. Za kwotę 10 500 PLN

Dane z raportu końcowego

  • Publikacje w czasopismach (16)
  1. "Topological complexity and efficiency of motion planning algorithms" IF: 0,96
    Autorzy:
    Z. Błaszczyk, J. Carrasquel
    Czasopismo:
    Rev. Mat. Iberoamericana (rok: 2018, tom: 4, strony: 1679-1684), Wydawca: European Mathematical Society
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.4171/rmi/1039 - link do publikacji
  2. ESTIMATES OF COVERING TYPE AND THE NUMBER OF VERTICES OF MINIMAL TRIANGULATIONS IF: 0,741
    Autorzy:
    Dejan Govc, Wacław Marzantowicz, Petar Pavešić
    Czasopismo:
    Discrete & Computational Geometry (rok: 2020, tom: 63(2020), no. 1, strony: 31-48), Wydawca: Springer
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1007/s00454-019-00092-z - link do publikacji
  3. How many simplices are needed to triangulate a Grassmannian? IF: 0,645
    Autorzy:
    Dejan Govc, Wacław Marzantowicz, Petar Pavešić
    Czasopismo:
    Topological Methods in Nonlinear Analysis (rok: 2020, tom: 56, strony: 501-518), Wydawca: Juliusz Schauder University Centre for Nonlinear Studies
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.12775/TMNA.2020.027 - link do publikacji
  4. Constructions of exotic actions on product manifolds with an asymmetric factor IF: 0,425
    Autorzy:
    Z. Błaszczyk, M. Kaluba
    Czasopismo:
    Kyoto Journal of Mathematics (rok: 2020, tom: -, strony: -), Wydawca: Duke University Press
    Status:
    Przyjęta do publikacji
  5. Aut(F_5) has property (T) IF: 1,356
    Autorzy:
    Marek Kaluba, Piotr W. Nowak, Narutaka Ozawa
    Czasopismo:
    Mathematische Annalen (rok: 2019, tom: 375, strony: 1169–1191), Wydawca: Springer
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1007/s00208-019-01874-9 - link do publikacji
  6. Relations between Reeb graphs, systems of hypersurfaces and epimorphisms onto free groups IF: 0,823
    Autorzy:
    Wacław Marzantowicz, Łukasz Michalak
    Czasopismo:
    ANNALES DE L'INSTITUT FOURIER (rok: 2020, ), Wydawca: Association des Annales de l'Institut Fourier
    Status:
    Złożona
  7. Zeroth canonical homomorphism from singular to Milnor–Thurston homology is injective IF: 0,549
    Autorzy:
    Janusz Przewocki
    Czasopismo:
    Topology and its Applications (rok: 2018, tom: 248, strony: 143-148), Wydawca: Elsevier
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1016/j.topol.2018.08.016 - link do publikacji
  8. On the sectional category of subgroup inclusions and Adamson cohomology theory IF: 0,72
    Autorzy:
    Zbigniew Błaszczyk, Arturo Espinosa, Jose Carrasquel
    Czasopismo:
    Journal of Pure and Applied Algebra (rok: 2020, tom: -, strony: -), Wydawca: Elsevier
    Status:
    Złożona
  9. "On equivariant and invariant topological complexity of smooth Z_p-spheres" IF: 0,67
    Autorzy:
    Z. Błaszczyk, M. Kaluba
    Czasopismo:
    Proc. Amer. Math. Soc. (rok: 2017, tom: 145, strony: 4075-4086), Wydawca: American Mathematical Society
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1090/proc/13528 - link do publikacji
  10. Combinatorial modifications of Reeb graphs and the realization problem IF: 0,693
    Autorzy:
    Ł. P. Michalak
    Czasopismo:
    Discrete & Computational Geometry (rok: 2021, tom: 65, strony: -opublikowane on-line 11.01.2021), Wydawca: Springer
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1007/s00454-020-00260-6 - link do publikacji
  11. GEOMETRICALLY DISTINCT SOLUTIONS GIVEN BY SYMMETRIES OF VARIATIONAL PROBLEMS WITH THE O(N)-SYMMETRY IF: 1,191
    Autorzy:
    Wacław Marzantowicz
    Czasopismo:
    Communications in Contemporary Mathematics (rok: 2019, tom: Vol.21 No.08, strony: 1850080, 34pp), Wydawca: "World Scientific" - Sinagapore
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1142/S0219199718500803 - link do publikacji
  12. Certifying numerical estimates of spectral gaps IF: 0,87
    Autorzy:
    Marek Kaluba, Piotr Nowak
    Czasopismo:
    Groups Complexity Cryptology (rok: 2018, tom: 10, strony: 33–41), Wydawca: De Gryuter
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1515/gcc-2018-0004/html - link do publikacji
  13. "Equivariant maps between representation spheres" IF: 0,46
    Autorzy:
    Z. Błaszczyk, W. Marzantowicz, M. Singh
    Czasopismo:
    Bull. Belg. Math. Soc. Simon Stevin (rok: 2017, tom: Tom 24 Nr 4, strony: 621-630), Wydawca: Belgian Mathematical Society
    Status:
    Opublikowana
  14. General Bourgin-Yang theorems IF: 0,549
    Autorzy:
    Z. Błaszczyk, W. Marzantowicz, M. Singh
    Czasopismo:
    Topology and Its Applications (rok: 2018, tom: 249, strony: 112-126), Wydawca: Elsevier
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1016/j.topol.2018.09.010 - link do publikacji
  15. Realization of a graph as the Reeb graph of a Morse function on a manifold IF: 0,645
    Autorzy:
    Ł. P. Michalak
    Czasopismo:
    Topol. Methods Nonlinear Anal. (rok: 2018, tom: 52, strony: 749-762), Wydawca: Juliusz Schauder University Centre for Nonlinear Studies
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.12775/TMNA.2018.029 - link do publikacji
  16. Unavoidable complexes, via an elementary equivariant index theory IF: 1,253
    Autorzy:
    Dusko Joijic, Wacław Marzantowicz, Sinisa Vrecica, Rade Zivaljevic
    Czasopismo:
    Journal of Fixed Point Theory and Applications (rok: 2020, tom: 22-31, strony: 12 (published on-line)), Wydawca: Springer
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1007/s11784-020-0763-2 - link do publikacji