Projekty finansowane przez NCN


Dane kierownika projektu i jednostki realizującej

Szczegółowe informacje o projekcie i konkursie

Słowa kluczowe

Aparatura

Wyczyść formularz

Transformacje powierzchni zwartych

2015/17/B/ST1/03235

Słowa kluczowe:

Grupy klas odwzorowań powierzchni zwartych i kul z rączkami powierzchnie Riemanna Kleina ich automorfizmy i symetrie krzywe algebraiczne zespolone i rzeczywiste przestrzeń moduli zwartych powierzchni Riemanna i jej wyróżnione podzbiory (miejsca osobliwe rzeczywiste i hipereliptyczne) powierzchnie zespolone izogeniczne do produktu krzywych algebraicznych zespolonych ich struktury rzeczywiste automorfizmy i symetrie powierzchnie Beauville'a skończone działania grupowe na kulach z rączkami automorfizmy rozwłóknień Lefschetza

Deskryptory:

  • ST1_2: Algebra
  • ST1_6: Topologia
  • ST1_4: Geometria algebraiczna i zespolona

Panel:

ST1 - Nauki matematyczne: wszystkie dziedziny matematyki, teoretyczne oraz stosowane a także podstawy matematyczne informatyki, fizyka matematyczna i statystyka matematyczna

Jednostka realizująca:

Uniwersytet Gdański, Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki

woj. pomorskie

Inne projekty tej jednostki 

Kierownik projektu (z jednostki realizującej):

prof. Grzegorz Gromadzki 

Liczba wykonawców projektu: 5

Konkurs: OPUS 9 - ogłoszony 2015-03-16

Przyznana kwota: 363 000 PLN

Rozpoczęcie projektu: 2016-03-07

Zakończenie projektu: 2020-03-06

Planowany czas trwania projektu: 36 miesięcy (z wniosku)

Status projektu: Projekt rozliczony

Opis Projektu

Pobierz opis projektu w formacie .pdf

Uwaga - opisy projektów zostały sporządzone przez samych autorów wniosków i w niezmienionej formie umieszczone w systemie.

Zakupiona aparatura

  1. Sprzęt komputerowy (komputery, drukarki, etc.). Za kwotę 3 000 PLN
  2. Sprzęt komputerowy (komputery, drukarki, etc.). Za kwotę 3 500 PLN
  3. Sprzęt komputerowy (komputery, drukarki, etc.). Za kwotę 2 500 PLN

Dane z raportu końcowego

  • Publikacje w czasopismach (22)
  • Publikacje książkowe (1)
  1. Subgroups generated by two dehn twists on a nonorientable surface IF: 0,35
    Autorzy:
    Michał Stukow
    Czasopismo:
    Topology Proceedings (rok: 2017, tom: 50, strony: 151-201), Wydawca: Auburn University
    Status:
    Opublikowana
  2. On purely non-free finite actions of abelian groups on compact surfaces IF: 0,591
    Autorzy:
    Grzegorz Gromadzki, Czesław Bagiński, Ruben Hidalgo
    Czasopismo:
    Arch. Math. (Basel) (rok: 2017, tom: 109 no. 4, strony: 311–321), Wydawca: Springer
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1007/s00013-017-1068-6 - link do publikacji
  3. Extremal configurations of three or four symmetries on a Riemann surface IF: 0,403
    Autorzy:
    Ewa Kozłowslka-Walania
    Czasopismo:
    Bull. Korean Math. Soc. (rok: 2019, tom: 56, No. 1, strony: 73-82), Wydawca: Korean Mathematical Society
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.4134/BKMS.b180095 - link do publikacji
  4. On automorphisms of graphs and Riemann surfaces acting with fixed points IF: 1,381
    Autorzy:
    G. Gromadzki, A.D. Mednykh, I.A. Mednykh
    Czasopismo:
    Analysis and Mathematical Physics (rok: 2019, tom: 9 (4), strony: 2021–2031), Wydawca: Springer
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1007/s13324-019-00298-7 - link do publikacji
  5. On the singular nerve of the moduli space of compact Riemann surfaces IF: 0,609
    Autorzy:
    Grzegorz Gromadzki
    Czasopismo:
    Fund. Math. (rok: 2019, tom: 245 No 2, strony: 127–148), Wydawca: IM PAN
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.4064/fm469-7-2018 - link do publikacji
  6. Subgroups of the Torelli group generated by two symmetric bounding pair maps IF: 0,368
    Autorzy:
    Michał Stukow
    Czasopismo:
    Kodai Math. J. (rok: 2016, tom: 39 Number 3, strony: 530-534), Wydawca: Tokyo Institute of Technology
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.2996/kmj/1478073770 - link do publikacji
  7. The groups generated by maximal sets of symmetries of Riemann surfaces and extremal quantities of their ovals IF: 1,001
    Autorzy:
    Grzegorz Gromadzki, Ewa Kozłowska-Walania
    Czasopismo:
    Moscow Mathematical Journal (rok: 2018, tom: 18, strony: 421-436), Wydawca: Independent University of Moscow
    Status:
    Opublikowana
  8. Fixed points on asymmetric Riemann surfaces IF: 1,181
    Autorzy:
    Ewa Kozłowska-Walania, Ewa Tyszkowska
    Czasopismo:
    Mediterranean Journal of Mathematics , Wydawca: Springer Verlag
    Status:
    Złożona
  9. Roots of crosscap slides and crosscap transpositions IF: 0,376
    Autorzy:
    Michał Stukow, Anna Parlak
    Czasopismo:
    Periodica Mathematica Hungarica (rok: 2017, tom: 75, strony: 413-419), Wydawca: Springer
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1007/s10998-017-0210-3 - link do publikacji
  10. On topological classification of finite cyclic actions on bordered surfaces IF: 0,444
    Autorzy:
    Grzegorz Gromadzki, Susumu Hirose, Błażej Szepietowski
    Czasopismo:
    Nagoya Mathematical Journal (rok: 2018, tom: 230, strony: 102-143), Wydawca: Project Eucklid
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1017/nmj.2017.5 - link do publikacji
  11. Roots on Dehn twists on nonorientable surfaces IF: 0,363
    Autorzy:
    Michał Stukow, Anna Parlak
    Czasopismo:
    Journal of Knot Theory and Its Ramifications (rok: 2019, tom: 28 (12), strony: 1950077), Wydawca: World Scientific
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1142/S0218216519500779 - link do publikacji
  12. The hyperelliptic mapping class group of a nonorientable surface of genus g >= 4 has a faithful representation into GL(g^2-1,R) IF: 0,517
    Autorzy:
    Michał Stukow
    Czasopismo:
    Comptes Rendus Mathematique (rok: 2016, tom: 354 numer 10, strony: 1029-1031), Wydawca: Elsevier
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1016/j.crma.2016.07.015 - link do publikacji
  13. Real equations for Riemann surfaces admitting an extremal configuration of three symmetries IF: 0,3
    Autorzy:
    Ewa Kozłowska-Walania
    Czasopismo:
    Houston Journal of Mathematics , Wydawca: University of Houston
    Status:
    Przyjęta do publikacji
  14. On the biggest purely non-free conformal actions on compact Riemann surfaces and their asymptotics properties IF: 0,82
    Autorzy:
    Czesław Bagiński, Grzegorz Gromadzki, Ruben A. Hidalgo
    Czasopismo:
    Annali della Scuola normale superiore di Pisa (), Wydawca: Scuola Normale Superiore di Pisa
    Status:
    Złożona
  15. On the orders o largest groups of automorphisms of compact Riemann surfaces IF: 0,797
    Autorzy:
    Czesław Bagiński, Grzegorz Gromadzki
    Czasopismo:
    Journal Pure Applied Algebra , Wydawca: Elsevier
    Status:
    Złożona
  16. Generating the mapping class group of a nonorientable surface by crosscap transpositions IF: 0,464
    Autorzy:
    Błażej Szepietowski, MartaLeśniak
    Czasopismo:
    Topology and its Applications (rok: 2017, tom: 229, strony: 20-26), Wydawca: Elsevier
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1016/j.topol.2017.07.006 - link do publikacji
  17. On Macbeath's formula for hyperbolic manifolds IF: 0,14
    Autorzy:
    Grzegorz Gromadzki, Ruben Hidalgo
    Czasopismo:
    Albanian J. Math. (rok: 2018, tom: 12, strony: 15–23), Wydawca: Albanian Journal of Mathematics
    Status:
    Opublikowana
  18. Geometry of the 1-skeleta of singular nerves of moduli spaces of Riemann surfaces IF: 1,028
    Autorzy:
    Grzegorz Gromadzki, Aaron Wootton
    Czasopismo:
    RACSAM (Revista de la Real Academia de Ciencias Exactas, Físicas y Naturales. Serie A. Matemáticas) (rok: 2018, tom: 112 no. 3, strony: 849–865), Wydawca: Springer
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1007/s13398-018-0505-0 - link do publikacji
  19. On a certain family of asymmetric Riemann surfaces with the cyclic automorphism group. Kodai Math. J. 39 (2016), no. 3, 510–520. IF: 0,368
    Autorzy:
    Ewa Kozłowska-Walania, Ewa Tyszkowska
    Czasopismo:
    Kodai Math. J. (rok: 2016, tom: 39 no. 3, strony: 510–520), Wydawca: Tokyo Institute of Technology
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.2996/kmj/1478073768 - link do publikacji
  20. Symmetric Riemann surfaces with no points fixed by orientation preserving automorphisms IF: 0,45
    Autorzy:
    Ewa Kozłowska-Walania
    Czasopismo:
    Mathematica Scadinavica , Wydawca: Mathematica Scandinavica
    Status:
    Przyjęta do publikacji
  21. A note on the curve complex of the 3-holed projective plane IF: 0,786
    Autorzy:
    Błażej Szepietowski
    Czasopismo:
    Mathematical Communications , Wydawca: The Department of Mathematics, J.J. Strossmayer University of Osijek in cooperation with the Osijek Mathematical Society
    Status:
    Złożona
  22. Torsion normal generators of the mapping class group of a non-orientable surface IF: 0,797
    Autorzy:
    Marta Lesniak
    Czasopismo:
    Journal Pure Applied Algebra (), Wydawca: Elsevier
    Status:
    Złożona
  1. On real and singular nerves of moduli space of compact Riemann surfaces
    Autorzy:
    Grzegorz Gromadzki
    Książka:
    Teichmüller theory and its impact (), Wydawca: World Scientific
    Status:
    Przyjęta do publikacji