Projekty finansowane przez NCN


Dane kierownika projektu i jednostki realizującej

Szczegółowe informacje o projekcie i konkursie

Słowa kluczowe

Aparatura

Wyczyść formularz

Matematyka podejść wieloskalowych w naukach o życiu i naukach społecznych

2017/25/B/ST1/00051

Słowa kluczowe:

Wiele skal równania reakcji-dyfuzji zachowanie asymptotyczne operatory całkowe procesy biologiczne i w naukach społecznych

Deskryptory:

  • ST1_18: Zastosowania matematyki w innych naukach
  • ST1_10: Równania różniczkowe zwyczajne i układy dynamiczne
  • ST1_11: Równania różniczkowe cząstkowe

Panel:

ST1 - Nauki matematyczne: wszystkie dziedziny matematyki, teoretyczne oraz stosowane a także podstawy matematyczne informatyki, fizyka matematyczna i statystyka matematyczna

Jednostka realizująca:

Uniwersytet Warszawski, Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki

woj. mazowieckie

Inne projekty tej jednostki 

Kierownik projektu (z jednostki realizującej):

prof. Mirosław Lachowicz 

Liczba wykonawców projektu: 5

Konkurs: OPUS 13 - ogłoszony 2017-03-15

Przyznana kwota: 595 200 PLN

Rozpoczęcie projektu: 2018-02-07

Zakończenie projektu: 2023-02-06

Planowany czas trwania projektu: 36 miesięcy (z wniosku)

Status projektu: Projekt w realizacji

Opis Projektu

Pobierz opis projektu w formacie .pdf

Uwaga - opisy projektów zostały sporządzone przez samych autorów wniosków i w niezmienionej formie umieszczone w systemie.

Dane z raportu końcowego

  • Publikacje w czasopismach (43)
  • Teksty w publikacjach pokonferencyjnych (3)
  • Publikacje książkowe (3)
  1. Entropy solutions for a two-phase transition model for vehicular traffic with metastable phase and time depending point constraint on the density flow IF: 1,286
    Autorzy:
    Boris Andreianov, Carlotta Donadello, Massimiliano D. Rosini
    Czasopismo:
    Nonlinear Differential Equations and Applications (rok: 2021, tom: 28, strony: 37), Wydawca: Springer
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1007/s00030-021-00689-5 - link do publikacji
  2. Existence of BV solutions for a non-conservative constrained IF: 1,238
    Autorzy:
    N.Dymski, P.Goatin, M.D.Rosini
    Czasopismo:
    Journal of Mathematical Analysis and Applications (rok: 2018, tom: 467, strony: 45-66), Wydawca: Elsevier B.V.
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1016/j.jmaa.2018.07.025 - link do publikacji
  3. Self-organization with small range interactions: Equilibria and creation of bipolarity IF: 2,3
    Autorzy:
    Mirosław Lachowicz, Henryk Leszczynsk, Krzysztof A. Topolski
    Czasopismo:
    Applied Mathematics and Computation (rok: 2019, tom: 343, strony: 156–166), Wydawca: Elsevier B.V.
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1016/j.amc.2018.09.050 - link do publikacji
  4. Self-regulation in infinite populations with fission-death dynamics IF: 1,86
    Autorzy:
    Yuri Kozitsky, AgnieszkaTanaś
    Czasopismo:
    Physics Letters A (rok: 2018, tom: 382, strony: 2455–2458), Wydawca: Elsevier B.V.
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1016/j.physleta.2018.07.011 - link do publikacji
  5. A MARKOV PROCESS FOR AN INFINITE AGE-STRUCTURED POPULATION
    Autorzy:
    DOMINIKA JASIŃSKA, YURI KOZITSKY
    Czasopismo:
    Latin American Journal of Probability and Mathematical Statistics, (rok: 2021, ), Wydawca: ALEA
    Status:
    Przyjęta do publikacji
    Doi:
    10.30757/ALEA.v18- - link do publikacji
  6. Coherence and flow-maximization of a one-way valve IF: 1,716
    Autorzy:
    Andrea Corli, Ulrich Razafison, Massimiliano D. Rosini
    Czasopismo:
    ESAIM: Mathematical Modelling and Numerical Analysis , Wydawca: ESAIM EDP Science
    Status:
    Złożona
  7. A phase transition in a Curie-Weiss system with binary interactions IF: 0,581
    Autorzy:
    Y. Kozitsky, M. Kozlovski, O. Dobush,
    Czasopismo:
    Condensed Matter Physics (rok: 2020, tom: 23, strony: 23502), Wydawca: Institute of Condensed Matter Physics
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.5488/CMP.23.23502 - link do publikacji
  8. Analysis and approximation of one-dimensional scalar conservation laws with general point constraints on the flux IF: 1,848
    Autorzy:
    Boris Andreianov, Carlotta Donadello, Ulrich Razafison, Massimiliano D. Rosini
    Czasopismo:
    Journal de Mathématiques Pures et Appliquées (rok: 2018, tom: 116, strony: 309-346), Wydawca: Elsevier B.V.
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1016/j.matpur.2018.01.005 - link do publikacji
  9. Dynamics of an infinite age-structured particle system IF: 1,626
    Autorzy:
    DOMINIKA JASIŃSKA, YURI KOZITSKY
    Czasopismo:
    Mathematical Methods in the Applied Sciences (rok: 2021, tom: n.p., strony: 44577), Wydawca: Wiley
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1002/mma.7174 - link do publikacji
  10. Epidemiological models with quadratic equation for endemic equilibria—A bifurcation atlas IF: 1,626
    Autorzy:
    R. Ouifki, J. Banasiak
    Czasopismo:
    Mathematical Methods in the Applied Sciences (rok: 2020, tom: 43, strony: 10413-10429), Wydawca: Wiley
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1002/mma.6389 - link do publikacji
  11. ON SPECTRAL GAPS OF GROWTH-FRAGMENTATION SEMIGROUPS IN HIGHER MOMENT SPACES IF: 1,432
    Autorzy:
    Mustapha Mokhtar-Kharroubi, Jacek Banasiak
    Czasopismo:
    Kinetic and Related Models (rok: 2022, tom: online first, strony: online first), Wydawca: American Institute of Mathematical Sciences
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.3934/krm.2021050 - link do publikacji
  12. Systems of conservation laws with discontinuous fluxes and applications to traffic
    Autorzy:
    M.D. Rosini
    Czasopismo:
    Annales UMCS Sectio A 73 (2019) 135-173 (rok: 2019, tom: 73, strony: 135-173), Wydawca: UMCS Lublin
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.17951/a.2019.73.2.135-173 - link do publikacji
  13. Telegraph systems on networks and port-Hamiltonians. II. Network realizability IF: 1,213
    Autorzy:
    Jacek Banasiak, Adam Błoch
    Czasopismo:
    Networks and Heterogeneous Media (rok: 2022, tom: 17, strony: 73-99), Wydawca: American Institute of Mathematical Sciences
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.3934/nhm.2021024 - link do publikacji
  14. Telegraph systems on networks and port-Hamiltonians. III. Explicit representation and long-term behaviour IF: 1,081
    Autorzy:
    Jacek Banasiak, Adam Błoch
    Czasopismo:
    Evolution Equations and Control Theory , Wydawca: American Institute of Mathematical Sciences
    Status:
    Złożona
  15. EVOLUTION OF AN INFINITE FISSION-DEATH SYSTEM IN CONTINUUM IF: 1,583
    Autorzy:
    YURI KOZITSKY, AGNIESZKA TANAŚ
    Czasopismo:
    Journal of Mathematical Analysis and Applications (rok: 2021, tom: 501, strony: 125222 1-43), Wydawca: Elsevier
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1016/j.jmaa.2021.125222 - link do publikacji
  16. A class of individual–based models
    Autorzy:
    Mirosław Lachowicz
    Czasopismo:
    BIOMATH (rok: 2018, tom: 7, strony: 1804127), Wydawca: www.biomathforum.org/biomath/index.php/biomath
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.11145/j.biomath.2018.04.127 - link do publikacji
  17. A note on the Tikhonov theorem on an infinite interval IF: 0,65
    Autorzy:
    Jacek Banasiak
    Czasopismo:
    Vietnam Journal of Mathematics (rok: 2021, tom: 49, strony: 69-86), Wydawca: Springer
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1007/s10013-020-00410-6 - link do publikacji
  18. Diffusive and anti-diffusive behavior for kinetic models of opinion dynamics IF: 2,143
    Autorzy:
    Mirosław Lachowicz, Henryk Leszczyński, Elżbieta Puźniakowska-Gałuch
    Czasopismo:
    SYMMETRY (rok: 2019, tom: 11, strony: 1024-1039), Wydawca: MDPI
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.3390/sym11081024 - link do publikacji
  19. Growth-fragmentation-coagulation equations with unbounded coagulation kernels IF: 3,093
    Autorzy:
    Banasiak, J., Lamb, W.
    Czasopismo:
    Philosophical Transactions of the Royal Society A: Mathematical, Physical and Engineering Sciences (rok: 2020, tom: 378, strony: 20190612), Wydawca: Royal Society Publishing
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1098/rsta.2019.0612rsta20190612 - link do publikacji
  20. Lack of BV bounds for approximate solutions to a two-phase transition model arising from vehicular traffic IF: 1,626
    Autorzy:
    Mohamed Benyahia, Massimiliano D. Rosini
    Czasopismo:
    Mathematical Methods in the Applied Sciences (rok: 2020, tom: 43, strony: 10381-10390), Wydawca: Wiley
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1002/mma.6304 - link do publikacji
  21. Mathematical Model Explaining the Role of CDC6 in the Diauxic Growth of CDK1 Activity during the MPhase of the Cell Cycle IF: 5,656
    Autorzy:
    Mateusz Dębowski, Zuzanna Szymańska, Jacek Kubiak, Mirosław Lachowicz
    Czasopismo:
    Cells (rok: 2019, tom: 8, strony: 1537-1555), Wydawca: MDPI
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.3390/cells8121537 - link do publikacji
  22. Microscopic description of DNA thermal denaturation IF: 2,429
    Autorzy:
    Mateusz Dębowski, Mirosław Lachowicz, Zuzanna Szymańska
    Czasopismo:
    APPLIED MATHEMATICS AND COMPUTATION (rok: 2019, tom: 361, strony: 47-60), Wydawca: Elsevier
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1016/j.amc.2019.05.001 - link do publikacji
  23. Stochastic branching at the edge: individual-based modeling of tumor cell proliferation IF: 1,181
    Autorzy:
    Yuri Kozitsky
    Czasopismo:
    Journal of Evolution Equations (rok: 2021, tom: 21, strony: 2081-2104), Wydawca: Birkhauser
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1007/s00028- - link do publikacji
  24. Uniqueness of Gibbs fields with unbounded random interactions on unbounded degree graphs IF: 1,371
    Autorzy:
    Dorota Kepa-Maksymowicz, Yuri Kozitsky
    Czasopismo:
    Letters in Mathematical Physics (rok: 2020, tom: 110, strony: 2505-2518), Wydawca: Springer
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1007/s11005-020- - link do publikacji
  25. Evolution of states of an infinite particle system with nonlocal branching. IF: 1,67
    Autorzy:
    Yuri Kozitsky, Agnieszka Tanaś
    Czasopismo:
    Journal of Evolution Equations , Wydawca: Birkhauser
    Status:
    Przyjęta do publikacji
  26. A SIMPLE MODEL OF COLLAGEN REMODELING IF: 0,972
    Autorzy:
    G. Dudziuk, M. Lachowicz, H. Leszczyński, Z. Szymańska
    Czasopismo:
    Disccrete and Continuous Dynamical Systems B (rok: 2019, tom: 24, strony: 2205-2217), Wydawca: American Institute of Mathematical Sciences
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.3934/dcdsb.2019091 - link do publikacji
  27. A continuous-time Markov chain modeling cancer-immune system interactions
    Autorzy:
    Diletta Burini, Elena De Angelis, Miroslaw Lachowicz
    Czasopismo:
    Communications in Applied and Industrial Mathematics (rok: 2018, tom: 9(2), strony: 106-118), Wydawca: De Gruyter
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.2478/caim-2018-0018 - link do publikacji
  28. A phase transition in a Widom– Rowlinson model with Curie–Weiss interaction IF: 2,4
    Autorzy:
    Yuri Kozitsky, Mykhailo Kozlovskii
    Czasopismo:
    Journal of Statistical Mechanics: Theory and Experiment (rok: 2018, tom: volume 2018, strony: 73202), Wydawca: IOP Publishing (IOP) and SISSA
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1088/1742-5468/aace26 - link do publikacji
  29. An interplay between attraction and repulsion in infinite populations IF: 1,548
    Autorzy:
    Yuri Kozitsky
    Czasopismo:
    Analysis and Mathematical Physics (rok: 2021, tom: 11, strony: 142 1-22), Wydawca: Springer
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1007/s13324-021-00580-7 - link do publikacji
  30. Approximations of kinetic equations of swarm formation: Convergence and exact solutions IF: 4,091
    Autorzy:
    Mirosław Lachowicz, Henryk Leszczyński, Krzysztof A.Topolski
    Czasopismo:
    Applied Mathematics and Computation (rok: 2022, tom: 417, strony: 126778), Wydawca: Elsevier
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1016/j.amc.2021.126778 - link do publikacji
  31. EVOLUTION OF INFINITE POPULATIONS OF IMMIGRANTS: MICRO- AND MESOSCOPIC DESCRIPTION IF: 1,238
    Autorzy:
    Yuri Kozitsky
    Czasopismo:
    Journal of Mathematical Analysis and Applications (rok: 2019, tom: 477, strony: 294-333), Wydawca: Elsevier
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1016/j.jmaa.2019.04.033 - link do publikacji
  32. Modeling Asymmetric Interactions in Economy IF: 1,747
    Autorzy:
    Mirosław Lachowicz, Henryk Leszczyński
    Czasopismo:
    Mathematics (rok: 2020, tom: 8, strony: 523), Wydawca: MDPI
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.3390/math8040523 - link do publikacji
  33. RANDOM JUMPS AND COALESCENCE IN THE CONTINUUM: EVOLUTION OF STATES OF AN INFINITE SYSTEM IF: 1,179
    Autorzy:
    YURI KOZITSKY, KRZYSZTOF PILORZ
    Czasopismo:
    Discrete and Continuous Dynamical Systems (rok: 2020, tom: 40, strony: 725-752), Wydawca: American Institute of Mathematical Sciences
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.3934/dcds.2020059 - link do publikacji
  34. Spatially inhomogeneous population dynamics: beyond the mean field approximation IF: 1,963
    Autorzy:
    Igor Omelyan, Yuri Kozitsky
    Czasopismo:
    Journal of Physics A (rok: 2019, tom: 52, strony: 305601), Wydawca: IOPScience
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1088/1751-8121/ab2808 - link do publikacji
  35. Spreading speeds and travelling waves for monotone systems of impulsive reaction-diffusion equations: application to tree-grass interactions in fire-prone savannas IF: 0,34
    Autorzy:
    Jacek Banasiak, Y. Dumont, I.V. Yatat Djeumen
    Czasopismo:
    Differential Equations and Dynamical Systems (rok: 2020, tom: on line, strony: on line), Wydawca: Springer
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1007/s12591-020-00552-6 - link do publikacji
  36. Telegraph systems on networks and port-Hamiltonians. I. Boundary conditions and well-posedness IF: 1,081
    Autorzy:
    Jacek Banasiak, Adam Błoch
    Czasopismo:
    Evolution Equations and Control Theory (rok: 2021, tom: on line first, strony: on line first), Wydawca: American Institute for Mathematical Sciences
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.3934/eect.2021046 - link do publikacji
  37. Diauxic Growth at the Mesoscopic Scale IF: 2,494
    Autorzy:
    Mirosław Lachowicz, Mateusz Dębowski
    Czasopismo:
    Entropy (rok: 2020, tom: 22, strony: 1280), Wydawca: MDPi
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.3390/e22111280 - link do publikacji
  38. Global solutions of continuous coagulation--fragmentation equations with unbounded coefficients IF: 0,545
    Autorzy:
    Jacek Banasiak
    Czasopismo:
    Discrete and Continuous Dynamical Systems – S (rok: 2020, tom: 13, strony: 3319–3334), Wydawca: American Institute of Mathematical Sciences
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.3934/dcdss.2020161 - link do publikacji
  39. Jumps and coalescence in the continuum: A numerical study IF: 3,472
    Autorzy:
    Yuri Kozitsky, Igor Omelyan, Krzysztof Pilorz
    Czasopismo:
    Applied Mathematics and Computation (rok: 2021, tom: 390, strony: 125610 1-11), Wydawca: Elsevier
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1016/j.amc.2020.125610 - link do publikacji
  40. Representation of capacity drop at a road merge via point constraints in a first order traffic model IF: 1,85
    Autorzy:
    C.Donadello, E.Dal Santo, S.Pellegrino, M.D.Rosini
    Czasopismo:
    ESAIM: Mathematical Modelling and Numerical Analysis (rok: 2019, tom: 53, strony: 12420), Wydawca: ESAIM
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1051/m2an/2019002 - link do publikacji
  41. Some remarks on the renormalization group and Chapman-Enskog type methods in singularly perturbed problems IF: 1,626
    Autorzy:
    J. Banasiak
    Czasopismo:
    Mathematical Methods in the Applied Sciences (rok: 2020, tom: 43, strony: 10361-10380), Wydawca: Wiley
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1002/mma.6273 - link do publikacji
  42. The Discrete Unbounded Coagulation-Fragmentation Equation with Growth, Decay and Sedimentation IF: 1,219
    Autorzy:
    J. Banasiak, L.O. Joel and S. Shindin
    Czasopismo:
    Kinetic and Related Models (rok: 2019, tom: 12, strony: 1069-1092), Wydawca: American Institute of Mathematical Sciences
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.3934/krm.2019040 - link do publikacji
  43. On existence, stability and many-particle approximation of solutions of 1D Hughes model with linear costs IF: 3,817
    Autorzy:
    Boris Andreianov, Graziano Stivaletta, Massimiliano D. Rosini
    Czasopismo:
    Mathematical Models and Methods in Applied Sciences , Wydawca: World Scientific
    Status:
    Złożona
  1. Microscopic selection of solutions to scalar conservation laws with discontinuous flux in the context of vehicular traffic
    Autorzy:
    B. Andreianov, M.D. Rosini
    Konferencja:
    SOTA (Semigroups of Operators: Theory and Applications) 2018 (rok: 2020, ), Wydawca: Springer
    Data:
    konferencja 30.09 - 05.10
    Status:
    Opublikowana
  2. MATHEMATICAL METHODS AND MODELS IN BIOSCIENCES
    Autorzy:
    R. Anguelov, M. Lachowicz - edytorzy
    Konferencja:
    International Conference BIOMATH Kruger Park, South Africa (rok: 2018, ), Wydawca: Biomath Forum
    Data:
    konferencja 25-30 czerwiec 2017
    Status:
    Opublikowana
  3. Modeling moving bottlenecks on road networks
    Autorzy:
    N.Dymski, P.Goatin, M.D.Rosini
    Konferencja:
    XVII International Conference on Hyperbolic Problems Theory, Numerics, Applications (rok: 2018, ), Wydawca: PSU Math Department, USA
    Data:
    konferencja June 25-29
    Status:
    Opublikowana
  1. Microscopic and Macroscopic Models for Vehicular and Pedestrian Flows
    Autorzy:
    Massimiliano D. Rosini
    Książka:
    Order, Disorder and Criticality, . Advanced Problems of Phase Transition Theory (rok: 2020, tom: 6, strony: 223-277), Wydawca: World Scientific
    Status:
    Opublikowana
  2. Modeling tumor growth: a simple individual-based model and its analysis,
    Autorzy:
    Yuri Kozitsky, Krzysztof Pilorz
    Książka:
    Order, Disorder and Criticality. Advanced Problems of Phase Transition Theory (rok: 2020, tom: 6, strony: 201-221), Wydawca: World Scientific
    Status:
    Opublikowana
  3. Transport on Networks—A Playground of Continuous and Discrete Mathematics in Population Dynamics
    Autorzy:
    Jacek Banasiak and Aleksandra Puchalska
    Książka:
    Mathematics Applied to Engineering, Modelling, and Social Issues, Studies in Systems, Decision and Control 200 (rok: 2019, tom: 200, strony: 439-487), Wydawca: Springer Nature Switzerland AG
    Status:
    Opublikowana