Projekty finansowane przez NCN


Dane kierownika projektu i jednostki realizującej

Szczegółowe informacje o projekcie i konkursie

Słowa kluczowe

Aparatura

Wyczyść formularz

Rodziny reprezentacji Galois

2014/15/B/ST1/00128

Słowa kluczowe:

grupa Galois reprezentacje l-adyczne schemat algebraiczny

Deskryptory:

  • ST1_3: Teoria liczb
  • ST1_2: Algebra
  • ST1_4: Geometria algebraiczna i zespolona

Panel:

ST1 - Nauki matematyczne: wszystkie dziedziny matematyki, teoretyczne oraz stosowane a także podstawy matematyczne informatyki, fizyka matematyczna i statystyka matematyczna

Jednostka realizująca:

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Matematyki i Informatyki

woj. wielkopolskie

Inne projekty tej jednostki 

Kierownik projektu (z jednostki realizującej):

prof. Wojciech Gajda 

Liczba wykonawców projektu: 4

Konkurs: OPUS 8 - ogłoszony 2014-09-15

Przyznana kwota: 227 000 PLN

Rozpoczęcie projektu: 2015-08-04

Zakończenie projektu: 2018-08-03

Planowany czas trwania projektu: 36 miesięcy (z wniosku)

Status projektu: Projekt rozliczony

Zakupiona aparatura

  1. komputer laptop, Appple Mac Pro. Za kwotę 6 000 PLN

Dane z raportu końcowego

  • Publikacje w czasopismach (4)
  1. On the semisimplicity of reductions nad adelic openness for E-rational compatible systems over global function fields IF: 1,67
    Autorzy:
    G.Boeckle, W.Gajda, S.Petersen
    Czasopismo:
    Transactions of the AMS (rok: 2019, tom: vol. 372 no.8, strony: 5621-5691), Wydawca: American Mathematical Society
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1090/tran/7788 - link do publikacji
  2. On p-degree of elliptic curves IF: 0,6
    Autorzy:
    Jędrzej Garnek
    Czasopismo:
    International Journal of Number Theory (rok: 2018, tom: 14. No.3, strony: pp. 693-704), Wydawca: International Press
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1142/S1793042118500434. - link do publikacji
  3. A variational open image theorem in positive characteristic , IF: 0,78
    Autorzy:
    G. Böckle, W.Gajda and S. Petersen
    Czasopismo:
    Journal de Théorie des Nombres de Bordeaux (rok: 2018, tom: 30, strony: 965–977), Wydawca: Academic Press
    Status:
    Opublikowana
  4. Group-theoretical independence of ℓ-adic Galois representations. IF: 0,6
    Autorzy:
    S.Petersen
    Czasopismo:
    Acta Arithmetica (rok: 2016, tom: 176 no. 2, strony: 161-176), Wydawca: IMPAN
    Status:
    Opublikowana