Projekty finansowane przez NCN


Dane kierownika projektu i jednostki realizującej

Szczegółowe informacje o projekcie i konkursie

Słowa kluczowe

Aparatura

Wyczyść formularz

Nowe trendy w rzeczywistej geometrii algebraicznej

2014/15/B/ST1/00046

Słowa kluczowe:

Rzeczywista rozmaitość algebraiczna odwzorowanie wymierne ciągłe stratyfikacja odwzorowanie stratyfikowalne regularne stratyfikowalna algebraiczna wiązka wektorowa

Deskryptory:

  • ST1_4: Geometria algebraiczna i zespolona
  • ST1_6: Topologia

Panel:

ST1 - Nauki matematyczne: wszystkie dziedziny matematyki, teoretyczne oraz stosowane a także podstawy matematyczne informatyki, fizyka matematyczna i statystyka matematyczna

Jednostka realizująca:

Uniwersytet Jagielloński, Wydział Matematyki i Informatyki

woj. małopolskie

Inne projekty tej jednostki 

Kierownik projektu (z jednostki realizującej):

prof. Wojciech Kucharz 

Liczba wykonawców projektu: 2

Konkurs: OPUS 8 - ogłoszony 2014-09-15

Przyznana kwota: 137 800 PLN

Rozpoczęcie projektu: 2015-07-08

Zakończenie projektu: 2018-12-07

Planowany czas trwania projektu: 36 miesięcy (z wniosku)

Status projektu: Projekt rozliczony

Dane z raportu końcowego

  • Publikacje w czasopismach (12)
  • Teksty w publikacjach pokonferencyjnych (3)
  • Publikacje książkowe (2)
  1. Global variants of Hartogs' theorem IF: 0,583
    Autorzy:
    Jacek Bochnak and Wojciech Kucharz
    Czasopismo:
    Archiv der Mathematik (Basel) (rok: 2019, tom: 113, strony: 281-290), Wydawca: Springer
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1007/s00013-019-01340-7 - link do publikacji
  2. Nash regulous functions IF: 0,579
    Autorzy:
    Wojciech Kucharz
    Czasopismo:
    Annales Polonici Mathematici (rok: 2017, tom: 119, strony: 275-289), Wydawca: IM PAN
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.4064/ap170601-21-8 - link do publikacji
  3. Criteria for algebraicity of analytic functions IF: 1,268
    Autorzy:
    Jacek Bochnak, Janusz Gwoździewicz, Wojciech Kucharz
    Czasopismo:
    International Mathematical Research Notices (rok: 2019, tom: online, strony: 17 pages), Wydawca: Oxford Academic
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1093/imrn/rnz222 - link do publikacji
  4. Approximation of maps into spheres by regulous maps IF: 0,583
    Autorzy:
    Maciej Zieliński
    Czasopismo:
    Archiv der Mathematik (Basel) (rok: 2018, tom: 110, strony: 29-34), Wydawca: Birkhauser
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1007/s00013-017-1092-6 - link do publikacji
  5. Regulous vector bundles IF: 0,835
    Autorzy:
    Wojciech Kucharz and Maciej Zieliński
    Czasopismo:
    Mathematische Nachrichten (rok: 2018, tom: 291, strony: 2252-2277), Wydawca: Wiley VCH
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1002/mana.201700442 - link do publikacji
  6. Some conjectures on continuous rational maps into spheres IF: 0,579
    Autorzy:
    Wojciech Kucharz, Krzysztof Kurdyka
    Czasopismo:
    Topology and its Applications (rok: 2016, tom: 208, strony: 17-29), Wydawca: Elsevier
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1016/j.topol.2016.05.002 - link do publikacji
  7. Checking real analyticity on surfaces IF: 2,404
    Autorzy:
    Jacek Bochnak, Janos Kollar and Wojciech Kucharz
    Czasopismo:
    Journal de Mathematiques Pures et Appliquees (rok: 2020, tom: 133, strony: 167-171), Wydawca: Elsevier
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1016/j.matpur.2019.05.008 - link do publikacji
  8. Curve-rational functions IF: 1,312
    Autorzy:
    Janos Kollar, Wojciech Kucharz, Krzysztof Kurdyka
    Czasopismo:
    Mathematische Annalen (rok: 2018, tom: 370, strony: 39-69), Wydawca: Springer
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1007/s00208-016-1513-z - link do publikacji
  9. Linear equations on real algebraic surfaces IF: 0,641
    Autorzy:
    Wojciech Kucharz and Krzysztof Kurdyka
    Czasopismo:
    Manuscripta Mathematica (rok: 2017, tom: 154, strony: 285-296), Wydawca: Springer
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1007/s00229-017-0925-8 - link do publikacji
  10. Piecewise-regular maps IF: 1,312
    Autorzy:
    Wojciech Kucharz
    Czasopismo:
    Mathematische Annalen (rok: 2018, tom: 372, strony: 1545-1574), Wydawca: Springer
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1007/s00208-017-1607-2 - link do publikacji
  11. Sharpening a theorem of Forelli IF: 0,579
    Autorzy:
    Jacek Bochnak and Wojciech Kucharz
    Czasopismo:
    Annales Polonici Mathematici (rok: 2019, tom: online, strony: 197-201), Wydawca: IM PAN
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.4064/ap180616-3-9 - link do publikacji
  12. Stratified-algebraic vector bundles of small rank IF: 0,583
    Autorzy:
    Wojciech Kucharz
    Czasopismo:
    Archiv der Mathematik (Basel) (rok: 2016, tom: 107, strony: 239-249), Wydawca: Birkhauser
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1007/s00013-016-0946-7 - link do publikacji
  1. Comparison of stratified-algebraic and topological K-theory
    Autorzy:
    Wojciech Kucharz and Krzysztof Kurdyka
    Konferencja:
    15th International Workshop on Real and Complex Singularities (rok: 2019, ), Wydawca: ---
    Data:
    konferencja 2018
    Status:
    Złożona
  2. On linear equations with polynomial coefficients
    Autorzy:
    Wojciech Kucharz
    Konferencja:
    AlaNT5, Będlewo (rok: 2020, ), Wydawca: Banach Center Publications
    Data:
    konferencja 2018
    Status:
    Przyjęta do publikacji
  3. On continuous rational functions
    Autorzy:
    Wojciech Kucharz
    Konferencja:
    The 5th Franco-Japanese-Vietnamese Symposium on Singularities (rok: 2020, ), Wydawca: World Scientific Publishing
    Data:
    konferencja 2017
    Status:
    Przyjęta do publikacji
  1. Rationality of semialgebraic functions
    Autorzy:
    Wojciech Kucharz and Krzysztof Kurdyka
    Książka:
    Analytic and Algebraic Geometry 2 (rok: 2017, tom: ---, strony: 85-96), Wydawca: Łódź University Press
    Status:
    Opublikowana
  2. From continuous rational to regulous functions
    Autorzy:
    Wojciech Kucharz and Krzysztof Kurdyka
    Książka:
    Proceedings of the International Congress of Mathematicians 2018, Rio de Janeiro, Brazil (rok: 2018, tom: Vol. 2, strony: 737-766), Wydawca: World Scientific Publishing Co Pte Ltd, Singapore
    Status:
    Opublikowana