Projekty finansowane przez NCN


Dane kierownika projektu i jednostki realizującej

Szczegółowe informacje o projekcie i konkursie

Słowa kluczowe

Aparatura

Wyczyść formularz

Funkcje analityczne zmiennej rzeczywistej i operatory różniczkowe

2013/10/A/ST1/00091

Słowa kluczowe:

analiza funkcjonalna przestrzenie funkcji analitycznych zmiennej rzeczywistej liniowe operatory różniczkowe (cząstkowe) o zmiennych współczynnikach operatory splotu surjektywność półgrupy operatorów liniowa dynamika własności spektralne

Deskryptory:

  • ST1_9: Algebry operatorowe i analiza funkcjonalna
  • ST1_11: Równania różniczkowe cząstkowe

Panel:

ST1 - Nauki matematyczne: wszystkie dziedziny matematyki, teoretyczne oraz stosowane a także podstawy matematyczne informatyki, fizyka matematyczna i statystyka matematyczna

Jednostka realizująca:

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Matematyki i Informatyki

woj. wielkopolskie

Inne projekty tej jednostki 

Kierownik projektu (z jednostki realizującej):

prof. Leszek Skrzypczak 

Liczba wykonawców projektu: 12

Konkurs: MAESTRO 5 - ogłoszony 2013-06-14

Przyznana kwota: 2 045 059 PLN

Rozpoczęcie projektu: 2014-05-14

Zakończenie projektu: 2021-12-13

Planowany czas trwania projektu: 60 miesięcy (z wniosku)

Status projektu: Projekt rozliczony

Zakupiona aparatura

  1. komputer z dużym monitorem. Za kwotę 4 500 PLN
  2. monitor.
  3. komputer z dużym monitorem (2 szt.). Za kwotę 9 000 PLN
  4. notebook. Za kwotę 3 000 PLN

Dane z raportu końcowego

  • Publikacje w czasopismach (46)
  • Publikacje książkowe (2)
  1. Compact embeddings in Besov-type and Triebel-Lizorkin-type Spaces on bounded domains IF: 0,966
    Autorzy:
    Helena F. Goncalves, Dorothee D. Haroske, Leszek Skrzypczak
    Czasopismo:
    Revista Matematica Complutense (rok: 2021, tom: 34, strony: 761-795), Wydawca: Springer Verlag
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1007/s13163-020-00365-9 - link do publikacji
  2. Estimates for the Squeezing Function Near Strictly Pseudoconvex Boundary Points with Applications IF: 0,959
    Autorzy:
    Nikolai Nikolov, Maria Trybuła
    Czasopismo:
    The Journal of Geometric Analysis (rok: 2020, tom: 30, strony: 1359-1365), Wydawca: Springer Verlag
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1007/s12220-019-00348-3 - link do publikacji
  3. Self-derivations on the noncommutative Schwartz spaces IF: 0,468
    Autorzy:
    K.Piszczek
    Czasopismo:
    Revista de la Real Academia de Ciencias Exactas, Físicas y Naturales. Serie A. Matematicas. RACSAM (rok: 2017, tom: 111, strony: 1117-1127), Wydawca: Springer
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1007/s13398-016-0350-y - link do publikacji
  4. Surjectivity of Hadamard type operators on spaces of smooth functions IF: 0,987
    Autorzy:
    P.Domański, M.Langenbruch
    Czasopismo:
    Revista de la Real Academia de Ciencias Exactas, Físicas y Naturales. Serie A. Matemáticas (rok: 2019, tom: 113, strony: 1625-1676), Wydawca: Springer Verlag
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1007/s13398-018-0560-6 - link do publikacji
  5. The invariant subspace problem for the space of smooth functions on the real line IF: 1,188
    Autorzy:
    Michał Goliński, Adam Przestacki
    Czasopismo:
    Journal of Mathematical Analysis and Applications (rok: 2020, tom: 482, strony: 44582), Wydawca: Elsevier
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1016/j.jmaa.2019.123565 - link do publikacji
  6. Wavelet decomposition and embeddings of generalised Besov-Morrey spaces IF: 1,587
    Autorzy:
    Dorothee D.Haroske, Susana Moura, Leszek Skrzypczak
    Czasopismo:
    Nonlinear Analysis (rok: 2022, tom: 214, strony: 44587), Wydawca: Elsevier
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1016/j.na.2021.112590 - link do publikacji
  7. A Note on the Spectrum of Composition Operators on Spaces of Real Analytic Functions IF: 0,663
    Autorzy:
    J.Bonet, P.Domański
    Czasopismo:
    Complex Analysis and Operator Theory (rok: 2017, tom: 11, strony: 161-174), Wydawca: Springer
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1007/s11785-016-0589-5 - link do publikacji
  8. COBURN-SIMONENKO THEOREM AND INVERTIBILITY OF TOEPLITZ OPERATORS ON THE SPACE OF REAL ANALYTIC FUNCTIONS IF: 0,55
    Autorzy:
    Michał Jasiczak
    Czasopismo:
    JOURNAL OF OPERATOR THEORY (rok: 2018, tom: 79, strony: 327-344), Wydawca: Institut of Mathematics of Romanian Academy
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.7900/jot.2017mar27.2144 - link do publikacji
  9. Frequent hypercyclicity of weighted composition operators on the space of smooth functions IF: 1,406
    Autorzy:
    Krzysztof Piszczek and Adam Przestacki
    Czasopismo:
    Revista de la Real Academia de Ciencias Exactas, Fisicas y Naturales. Serie A. Matematicas (rok: 2021, tom: 115, strony: 11pp.), Wydawca: Springer
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1007/s13398-020-00995-0 - link do publikacji
  10. Gromov hyperbolicity of the Kobayashi metric on C-convex domains IF: 1,138
    Autorzy:
    Nikolai Nikolov, Maria Trybuła
    Czasopismo:
    Journal of Mathematical Analysis and Applications (rok: 2018, tom: 468, strony: 1164-1178), Wydawca: Elsevier
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1016/j.jmaa.2018.09.005 - link do publikacji
  11. Non-powerbounded generators of strongly continuous semigroups IF: 1,12
    Autorzy:
    A. Golińska, S-A. Wegner
    Czasopismo:
    J. Math.Anal.Appl. (rok: 2016, tom: 436, strony: 429-438), Wydawca: Elsevier
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1016/j.jmaa.2015.12.015 - link do publikacji
  12. Nuclear embeddings in general vector-valued sequence spaces with an application to Sobolev embeddings of function spaces on quasi-bounded domains IF: 1,338
    Autorzy:
    Dorothee D. Haroske, Hans-Gerd Leopold, Leszek Skrzypczak
    Czasopismo:
    Journal of Complexity (rok: 2022, tom: 69, strony: 44584), Wydawca: Elsevier
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1016/j.jco.2021.101605 - link do publikacji
  13. THE HADAMARD MULTIPLICATION THEOREM IN SEVERAL COMPLEX VARIABLES IF: 0,61
    Autorzy:
    S. Zając
    Czasopismo:
    Complex Variables and Elliptic Equations (rok: 2017, tom: 62, strony: 44587), Wydawca: Taylor and Francis
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1080/17476933.2016.1197918 - link do publikacji
  14. Topological amenability and Köthe co‑echelon algebras IF: 0,99
    Autorzy:
    Alexei Yu. Pirkovskii, Krzysztof Piszczek
    Czasopismo:
    Banach J. Math. Anal. (rok: 2022, tom: 16, strony: 44585), Wydawca: Springer
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1007/s43037-021-00163-5 - link do publikacji
  15. Derivations of Koethe echelon algebras of order zero and infinity IF: 1,394
    Autorzy:
    K.Piszczek
    Czasopismo:
    Communications in contemporary Mathematics , Wydawca: World Scientific
    Status:
    Złożona
  16. Hadamard Type Operators on Spaces of Holomorphic Functions IF: 0,711
    Autorzy:
    Maria Trybuła
    Czasopismo:
    Complex Analysis and Operator Theory , Wydawca: Elsevier
    Status:
    Złożona
  17. Contractible Koethe co-echelon algebras IF: 0,67
    Autorzy:
    Krzysztof Piszczek
    Czasopismo:
    Quaest.Math. (rok: 2020, tom: 43, strony: 493-505), Wydawca: Taylor & Francis
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.2989/16073606.2019.1579765 - link do publikacji
  18. DEFECT OF COMPACTNESS FOR SOBOLEV SPACES ON MANIFOLDS WITH BOUNDED GEOMETRY IF: 0,792
    Autorzy:
    L.Skrzypczak, C.Tintarev
    Czasopismo:
    Annali della Scuola Normale Superiore di Pisa - Classe di Scienze (rok: 2020, tom: 20, strony: 1665-1695), Wydawca: Scuola Normale Superiore di Pisa
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.2422/2036-2145.201804_005 - link do publikacji
  19. Eigenvalues and dynamical properties of weighted backward shifts on the space of real analytic functions IF: 0,805
    Autorzy:
    P. Domański, Can Deha Kariksiz
    Czasopismo:
    Studia Mathematica (rok: 2018, tom: 242, strony: 57-78), Wydawca: IMPAN
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.4064/sm8739-6-2017 - link do publikacji
  20. Hadamard multipliers on spaces of holomorphic functions IF: 0,956
    Autorzy:
    Maria Trybuła
    Czasopismo:
    Integral Equations and Operator Theory (rok: 2017, tom: 88, strony: 249-268), Wydawca: Springer
    Status:
    Opublikowana
  21. On compact subsets of Sobolev spaces on manifolds IF: 1,34
    Autorzy:
    Leszek Skrzypczak, Cyril Tintarev
    Czasopismo:
    Transactions Amer.Math. Soc. (rok: 2021, tom: 374(5), strony: 3761-3777), Wydawca: American Mathematical Society
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1090/tran/8322 - link do publikacji
  22. Surjectivity of Euler type differential operators on spaces of smooth functions IF: 1,496
    Autorzy:
    P.Domański, M.Langenbruch
    Czasopismo:
    TRANSACTIONS OF THE AMERICAN MATHEMATICAL SOCIETY (rok: 2019, tom: 372, strony: 6017-6086), Wydawca: AMERICAN MATHEMATICAL SOCIETY
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1090/tran/7367 - link do publikacji
  23. THE MULTIPLIER ALGEBRA OF THE NONCOMMUTATIVE SCHWARTZ SPACE IF: 0,805
    Autorzy:
    T. Ciaś, K. Piszczek
    Czasopismo:
    Banach Journal of Mathematical Analysis (rok: 2017, tom: 11, strony: 615-635), Wydawca: Duke University Press
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1215/17358787-2017-0007 - link do publikacji
  24. Toeplitz operators on the space of all holomorphic functions on finitely connected domains IF: 1,688
    Autorzy:
    Michał Jasiczak
    Czasopismo:
    Advances in Mathematics , Wydawca: Elsevier
    Status:
    Złożona
  25. CONTRACTIBILITY AND COUNTABLE PROJECTIVE LIMITS IF: 0,862
    Autorzy:
    Krzysztof Piszczek
    Czasopismo:
    Rivista di Matematica della Universita di Parma, , Wydawca: Università di Parma
    Status:
    Złożona
  26. Characterization of hypercyclic weighted composition operators on the space of holomorphic functions IF: 0,5
    Autorzy:
    Michał Goliński, Adam Przestacki
    Czasopismo:
    Annales Polonici Mathematici (rok: 2021, tom: 127, strony: 211-231), Wydawca: IMPAN
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.4064/ap210215-8-9 - link do publikacji
  27. Entropy numbers of compact embeddings of smoothness Morrey spaces on bounded domains IF: 0,921
    Autorzy:
    Dorothee D.Haroske, Leszek Skrzypczak
    Czasopismo:
    Journal of Approximation Theory (rok: 2020, tom: 256, strony: 44585), Wydawca: Elsevier
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1016/j.jat.2020.105424 - link do publikacji
  28. GENERAL APPROACH TO KOETHE ECHELON ALGEBRAS IF: 0,847
    Autorzy:
    T.Ciaś, K.Piszczek
    Czasopismo:
    Mathematische Nachrichten (rok: 2021, tom: 294(3), strony: 486-517), Wydawca: Wiley
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1002/mana.201900121 - link do publikacji
  29. Multiplier projections on spaces of real analytic functions in several variables IF: 0,61
    Autorzy:
    P. Domański, M. Langenbruch
    Czasopismo:
    Complex Variables and Elliptic Equations (rok: 2017, tom: 62, strony: 241-268), Wydawca: Taylor and Francis
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1080/17476933.2016.1218854 - link do publikacji
  30. Nuclear embeddings in weighted function spaces IF: 0,921
    Autorzy:
    Dorothee D. Haroske, Leszek Skrzypczak
    Czasopismo:
    Integral Equations and Operator Theory (rok: 2020, tom: 92, strony: 37pp.), Wydawca: Springer Verlag
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1007/s00020-020-02603-7 - link do publikacji
  31. One-sided ideals of the non-commutative Schwartz space IF: 0,647
    Autorzy:
    K. Piszczek
    Czasopismo:
    Monatshefte der Mathematik (rok: 2015, tom: 178, strony: 599-610), Wydawca: Springer
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1007/s00605-015-0758-z - link do publikacji
  32. SEMI-FREDHOLM TOEPLITZ OPERATORS ON THE SPACE OF REAL ANALYTIC FUNCTIONS. IF: 0,805
    Autorzy:
    Michał Jasiczak
    Czasopismo:
    Studia Mathematica (rok: 2020, tom: 252, strony: 213-250), Wydawca: Instytut Matematyczny PAN
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.4064/sm170810-23-5 - link do publikacji
  33. Semigroups of Hadamard multipliers on the space of real analytic functions IF: 0,372
    Autorzy:
    A. Golińska
    Czasopismo:
    Annales Polonici Mathematici (rok: 2018, tom: 121, strony: 217-229), Wydawca: IMPAN
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.4064/ap180425-7-9 - link do publikacji
  34. Some embeddings of Morrey spaces with critical smoothness IF: 1,394
    Autorzy:
    Dorothee D.Haroske, Susana Moura, Leszek Skrzypczak
    Czasopismo:
    Journal of Fourier Analysis and Applications (rok: 2020, tom: 26, strony: 44592), Wydawca: Birkhauser
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1007/s00041-020-09758-2 - link do publikacji
  35. Toeplitz operators on the space of real analytic functions: The Fredholm property IF: 0,805
    Autorzy:
    P. Domański, M. Jasiczak
    Czasopismo:
    Banach Journal of Mathematical Analysis (rok: 2018, tom: 12, strony: 31-67), Wydawca: Duke University Press
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1215/17358787-2017-0022 - link do publikacji
  36. Amenable Koethe co-echelon algebras IF: 0,742
    Autorzy:
    Krzysztof Piszczek
    Czasopismo:
    Math. Nachr. (rok: 2019, tom: 292, strony: 1333-1348), Wydawca: Wiley-VCH
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1002/mana.201700429 - link do publikacji
  37. Dynamical properties of weighted translation operators on the Schwartz space S(R) IF: 0,966
    Autorzy:
    Michał Goliński, Adam Przestacki
    Czasopismo:
    Revista Matematica Complutense (rok: 2020, tom: 33, strony: 103-124), Wydawca: Elsevier
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1007/s13163-019-00303-4 - link do publikacji
  38. Euler type partial differential operators on real analytic functions IF: 1,12
    Autorzy:
    P. Domański, M. Langenbruch
    Czasopismo:
    J. Mathematical Analysis and Applications (rok: 2016, tom: 443, strony: 652-674), Wydawca: Elsevier
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1016/j.jmaa.2016.05.018 - link do publikacji
  39. GROTHENDIECK'S INEQUALITY IN THE NONCOMMUTATIVE SCHWARTZ SPACE IF: 0,607
    Autorzy:
    R. H. Levene, K. Piszczek
    Czasopismo:
    Studia Mathematica (rok: 2016, tom: 234, strony: 185-194), Wydawca: IMPAN
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.4064/sm8552-6-2016 - link do publikacji
  40. Hadamard type operators on spaces of real analytic functions in several variables IF: 1,322
    Autorzy:
    P. Domański, M. Langenbruch, D. Vogt
    Czasopismo:
    Journal of Functional Analysis (rok: 2015, tom: 269, strony: 3868--3913), Wydawca: Elsevier
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1016/j.jfa.2015.09.011 - link do publikacji
  41. Interpolation of holomorphic functions and surjectivity of Taylor coefficient multipliers IF: 1,294
    Autorzy:
    P. Domański, M. Langenbruch
    Czasopismo:
    Advances in Mathematics (rok: 2016, tom: 293, strony: 782-855), Wydawca: Elsevier
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1016/j.aim.2016.02.028 - link do publikacji
  42. One-Sided Invertibility of Toeplitz Operators on the Space of Real Analytic Functions on the Real Line IF: 0,921
    Autorzy:
    Michał Jasiczak, Anna Golińska
    Czasopismo:
    INTEGRAL EQUATIONS AND OPERATOR THEORY (rok: 2020, tom: 92, strony: 18629), Wydawca: Birkhauser
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1007/s00020-020-2562-y - link do publikacji
  43. THE NONCOMMUTATIVE SCHWARTZ SPACE IS WEAKLY AMENABLE IF: 0,331
    Autorzy:
    K. Piszczek
    Czasopismo:
    Glasgow Mathematical Journal (rok: 2017, tom: 59, strony: 437-443), Wydawca: Cambridge University Press
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1017/S0017089516000264 - link do publikacji
  44. Toeplitz operators on the spaces of all entire functions IF: 0,59
    Autorzy:
    Michał Jaisczak
    Czasopismo:
    New York Journal of Mathematics (rok: 2020, tom: 26, strony: 756-789), Wydawca: SUNY, University at Albany
    Status:
    Opublikowana
  45. Decomposition of self-adjoint mappings acting on the noncommutative Schwartz space IF: 1,162
    Autorzy:
    Krzysztof Piszczek
    Czasopismo:
    Results in Mathematics , Wydawca: Springer
    Status:
    Przyjęta do publikacji
  46. Limiting embeddings of Besov-type and Triebel-Lizorkin-type spaces on domains and an extension operator IF: 0,969
    Autorzy:
    Helena F. Goncalves, Dorothee D. Haroske, Leszek Skrzypczak
    Czasopismo:
    Annali di Matematica Pura ed Applicata , Wydawca: Springer Verlag
    Status:
    Złożona
  1. SOME QUANTITATIVE RESULT ON COMPACT EMBEDDINGS IN SMOOTHNESS MORREY SPACES ON BOUNDED DOMAINS; AN APPROACH VIA INTERPOLATION
    Autorzy:
    Dorothee D. Haroske, Leszek Skrzypczak
    Książka:
    FUNCTION SPACES XII (rok: 2019, tom: BCP VOLUME 119, strony: 181-191), Wydawca: Instytu Matematyki PAN
    Status:
    Opublikowana
  2. Fréchet algebras with a dominating Hilbert algebra norm
    Autorzy:
    Tomasz Ciaś
    Książka:
    Banach Algebras and Applications. Proceedings of the International Conference held at the University of Oulu, November 3-11, 2017 (rok: 2020, tom: -, strony: 12540), Wydawca: De Gruyter
    Status:
    Opublikowana