Projekty finansowane przez NCN


Dane kierownika projektu i jednostki realizującej

Szczegółowe informacje o projekcie i konkursie

Słowa kluczowe

Aparatura

Wyczyść formularz

Skokowe procesy Markowa i operatory nielokalne

2011/03/B/ST1/00423

Słowa kluczowe:

procesy Markowa procesy stabilne gęstość prawdopodobieństwa przejścia funkcja Greena przestrzenie hiperboliczne operatory nielokalne ułamkowy laplasjan operatory Schrodingera

Deskryptory:

  • ST1_13: Rachunek prawdopodobieństwa i statystyka matematyczna

Panel:

ST1 - Nauki matematyczne: wszystkie dziedziny matematyki, teoretyczne oraz stosowane a także podstawy matematyczne informatyki, fizyka matematyczna i statystyka matematyczna

Jednostka realizująca:

Politechnika Wrocławska, Wydział Podstawowych Problemów Techniki

woj. dolnośląskie

Inne projekty tej jednostki 

Kierownik projektu (z jednostki realizującej):

prof. Tadeusz Kulczycki 

Liczba wykonawców projektu: 4

Konkurs: OPUS 2 - ogłoszony 2011-09-15

Przyznana kwota: 432 000 PLN

Rozpoczęcie projektu: 2012-08-06

Zakończenie projektu: 2015-08-05

Planowany czas trwania projektu: 36 miesięcy (z wniosku)

Status projektu: Projekt rozliczony

Zakupiona aparatura

  1. tablet biznesowy z oprogramowaniem i akcesoriami (w tym m.in. z klawiaturą).
  2. laptop z oprogramowaniem (4 szt.). Za kwotę 16 000 PLN

Dane z raportu końcowego

  • Publikacje w czasopismach (12)
  1. Gradient estimates of harmonic functions and transition densities for Lévy processes IF: 1,019
    Autorzy:
    T. Kulczycki, M. Ryznar
    Czasopismo:
    Transactions of the American Mathematical Society (rok: 2016, tom: 368(1), strony: 281-318), Wydawca: American Mathematical Society
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1090/tran/6333 - link do publikacji
  2. On concavity of solutions of the Dirichlet problem for the equation $(-\Delta)^{1/2} \vp = 1$ in convex planar regions IF: 1,698
    Autorzy:
    T. Kulczycki
    Czasopismo:
    Journal of the European Mathematical Society , Wydawca: European Mathematical Society Publishing House
    Status:
    Przyjęta do publikacji
  3. Extremal properties of one-dimensional Cauchy-type measures IF: 0,452
    Autorzy:
    T. Byczkowski, T. Żak
    Czasopismo:
    Probability and Mathematical Statistics (rok: 2015, ), Wydawca: Kazimierz Urbanik Center for Probability and Mathematical Statistics
    Status:
    Przyjęta do publikacji
  4. Density and tails of unimodal convolution semigroups IF: 1,152
    Autorzy:
    K. Bogdan, T. Grzywny, M. Ryznar
    Czasopismo:
    Journal of Functional Analysis (rok: 2014, tom: vol. 266, no. 6, strony: 3543–3571), Wydawca: Elsevier
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1016/j.jfa.2014.01.007 - link do publikacji
  5. Dirichlet heat kernel for unimodal Levy processes IF: 1,046
    Autorzy:
    K. Bogdan, T. Grzywny, M. Ryznar
    Czasopismo:
    Stochastic Processes and their Applications (rok: 2014, tom: 124, strony: 3612-3650), Wydawca: Elsevier
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1016/j.spa.2014.06.001 - link do publikacji
  6. Multiple solutions for Dirichlet nonlinear BVPs involving fractional Laplacian IF: 0,937
    Autorzy:
    T. Kulczycki, R. Stańczy
    Czasopismo:
    Discrete and Continuous Dynamical Systems - Series B (DCDS-B) (rok: 2014, tom: 8, strony: 2581 - 2591), Wydawca: American Institute of Mathematical Sciences
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.3934/dcdsb.2014.19.2581 - link do publikacji
  7. Sharp estimates of Green function of hyperbolic Brownian motion IF: 0,61
    Autorzy:
    K. Bogus, T. Byczkowski, J. Małecki
    Czasopismo:
    Studia Mathematica (rok: 2015, tom: 228, strony: 197-221), Wydawca: Instytut Matematyczny PAN
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.4064/sm228-3-1 - link do publikacji
  8. Exit time of a hyperbolic $\alpha$-stable process from a half-space or a ball IF: 0,992
    Autorzy:
    M. Ryznar, T. Żak
    Czasopismo:
    Potential Analysis , Wydawca: Springer
    Status:
    Złożona
  9. First passage times for subordinate Brownian motions. IF: 0,953
    Autorzy:
    M. Kwaśnicki, J. Małecki, M. Ryznar
    Czasopismo:
    Stochastic Processes and Applications (rok: 2013, tom: vol. 123, no. 5, strony: 1820–1850), Wydawca: Elsevier
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1016/j.spa.2013.01.011 - link do publikacji
  10. Barriers, exit time and survival probability for unimodal Lévy processes IF: 1,458
    Autorzy:
    K. Bogdan, T. Grzywny, M. Ryznar
    Czasopismo:
    Probability Theory Related Fields (rok: 2015, tom: 162(1), strony: 155-198), Wydawca: Springer
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1007/s00440-014-0568-6 - link do publikacji
  11. Gradient Estimates of q-Harmonic Functions of Fractional Schrödinger Operator IF: 0,959
    Autorzy:
    T. Kulczycki
    Czasopismo:
    Potential Analysis (rok: 2013, tom: Vol. 39, no. 1, strony: 69-98), Wydawca: Springer
    Status:
    Opublikowana
    Doi:
    10.1007/s11118-012-9322-9 - link do publikacji
  12. Mid-concavity of survival probability for isotropic Lévy processes IF: 0,619
    Autorzy:
    T. Kulczycki
    Czasopismo:
    Electronic Communications in Probability , Wydawca: Institute of Mathematical Statistics (IMS) and the Bernoulli Society
    Status:
    Złożona