Projekty finansowane przez NCN


Dane kierownika projektu i jednostki realizującej

Szczegółowe informacje o projekcie i konkursie

Słowa kluczowe

Aparatura

Wyczyść formularz

Topologiczne dowody dyfuzji w układach dynamicznych

2018/29/B/ST1/00109

Słowa kluczowe:

dyfuzja Arnolda dynamika symboliczna rozkłady niezmiennicze

Deskryptory:

  • ST1_10: Równania różniczkowe zwyczajne i układy dynamiczne

Panel:

ST1 - Nauki matematyczne: wszystkie dziedziny matematyki, teoretyczne oraz stosowane a także podstawy matematyczne informatyki, fizyka matematyczna i statystyka matematyczna, m.in.:

Jednostka realizująca:

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Wydział Matematyki Stosowanej

woj. małopolskie

Inne projekty tej jednostki 

Kierownik projektu (z jednostki realizującej):

dr hab. Maciej Capiński 

Liczba wykonawców projektu: 3

Konkurs: OPUS 15 - ogłoszony 2018-03-15

Przyznana kwota: 582 000 PLN

Rozpoczęcie projektu: 2019-02-18

Zakończenie projektu: 2022-08-17

Planowany czas trwania projektu: 36 miesięcy (z wniosku)

Status projektu: Projekt w realizacji

Opis Projektu

Pobierz opis projektu w formacie .pdf

Uwaga - opisy projektów zostały sporządzone przez samych autorów wniosków i w niezmienionej formie umieszczone w systemie.

Dane z raportu końcowego

  • Publikacje w czasopismach (3)
  1. Computer Assisted Proofs of Two-Dimensional Attracting Invariant Tori for ODEs IF: 1,143
    Autorzy:
    M.J. Capinski, E. Fleurantin and J.D. Mireles James
    Czasopismo:
    Discrete and Continuous Dynamical Systems A (rok: 2020, tom: vol. 40 no. 12, strony: 6681-6707), Wydawca: AIMS
    Status:
    Opublikowane
    Doi:
    10.3934/dcds.2020162 - link do publikacji
  2. Computer Assisted Proof of Drift Orbits Along Normally Hyperbolic Manifolds
    Autorzy:
    Maciej J. Capinski, Jorge Gonzalez, Jean-Pierre Marco, J.D. Mireles James
    Status:
    Złożone
  3. Arnold Diffusion, Quantitative Estimates and Stochastic Behavior in the Three-Body Problem IF: 2,676
    Autorzy:
    M.J. Capinski, M. Gidea
    Czasopismo:
    Communications on Pure and Applied Mathematics , Wydawca: Wiley
    Status:
    Przyjęte