Projekty finansowane przez NCN


Dane kierownika projektu i jednostki realizującej

Szczegółowe informacje o projekcie i konkursie

Słowa kluczowe

Aparatura

Wyczyść formularz

Asymptotyka macierzy losowych, macierzowo wolna niezależność i układy operatorów

2014/15/B/ST1/00166

Słowa kluczowe:

macierz losowa probabilistyka wolna rozkład graniczny algebra operatorów

Deskryptory:

  • ST1_9: Algebry operatorowe i analiza funkcjonalna
  • ST1_13: Rachunek prawdopodobieństwa i statystyka matematyczna

Panel:

ST1 - Nauki matematyczne

Jednostka realizująca:

Politechnika Wrocławska, Wydział Matematyki

woj. dolnośląskie

Inne projekty tej jednostki 

Kierownik projektu (z jednostki realizującej):

prof. dr hab. Romuald Lenczewski 

Liczba wykonawców projektu: 2

Konkurs: OPUS 8 - ogłoszony 2014-09-15

Przyznana kwota: 269 400 PLN

Rozpoczęcie projektu: 2015-08-10

Czas trwania projektu: 36 miesięcy

Status projektu: Projekt zakończony

Dane z raportu końcowego

  • Publikacje w czasopismach (4)
  1. Matricial circular systems and random matrices IF: 1,351
    Autorzy:
    Romuald Lenczewski
    Czasopismo:
    Random Matrices: Theory and Applications (rok: 2016, tom: Vol. 5, No. 4, strony: 1650012: 1-30), Wydawca: World Scientific
    Status:
    Opublikowane
    Doi:
    10.1142/S201032631650012X - link do publikacji
  2. Asymptotic distributions of Wishart type products of random matrices IF: 0,42
    Autorzy:
    Romuald Lenczewski, Rafał Sałapata
    Czasopismo:
    Colloquium Mathematicum (rok: 2019, tom: Vol. 155, No.1, strony: 67-106), Wydawca: Instytut Matematyczny PAN
    Status:
    Opublikowane
    Doi:
    10.4064/cm - link do publikacji
  3. Continuous circular systems, random matrices and the triangular operator
    Autorzy:
    Romuald Lenczewski
    Czasopismo:
    Communications on Stochastic Analysis (rok: 2018, tom: Vol. 12, No. 3, strony: 225-248), Wydawca: Louisiana State University
    Status:
    Opublikowane
    Doi:
    10.31390/cosa.12.3.02 - link do publikacji
  4. Conditionally monotone independence and the associated products of graphs
    Autorzy:
    Romuald Lenczewski
    Status:
    Złożone