Projekty finansowane przez NCN


Dane kierownika projektu i jednostki realizującej

Szczegółowe informacje o projekcie i konkursie

Słowa kluczowe

Aparatura

Wyczyść formularz

Geometria zbiorów i odwzorowań z osobliwościami

2014/13/B/ST1/00543

Słowa kluczowe:

prądy rozmaitości analityczne homologie formy różniczkowe aproksymacja algebraiczna

Deskryptory:

  • ST1_4: Geometria algebraiczna i zespolona
  • ST1_5: Geometria
  • ST1_8: Analiza

Panel:

ST1 - Nauki matematyczne

Jednostka realizująca:

Uniwersytet Jagielloński, Wydział Matematyki i Informatyki

woj. małopolskie

Inne projekty tej jednostki 

Kierownik projektu (z jednostki realizującej):

dr hab. Guillaume Valette 

Liczba wykonawców projektu: 5

Konkurs: OPUS 7 - ogłoszony 2014-03-17

Przyznana kwota: 341 900 PLN

Rozpoczęcie projektu: 2015-01-27

Czas trwania projektu: 36 miesięcy

Status projektu: Projekt w realizacji

Dane z raportu końcowego

  • Publikacje w czasopismach (13)
  1. A generalized Sard theorem on real closed fields IF: 0,68
    Autorzy:
    Anna Valette i Guillaume Valette
    Czasopismo:
    Mathematische Nachrichten (rok: 2016, tom: 289, strony: 748–755), Wydawca: WILEY-VCH Verlag GmbH & Co. KGaA, Weinheim
    Status:
    Opublikowane
    Doi:
    10.1002/mana.201400364 - link do publikacji
  2. Higher order approximation of analytic sets by topologically equivalent algebraic sets IF: 0,87
    Autorzy:
    Marcin Bilski, Krzysztof Kurdyka, Adam Parusinski, Guillaume Rond
    Czasopismo:
    Mathematische Zeitschrift (rok: 2018, tom: 288, strony: 1361-1375), Wydawca: Springer
    Status:
    Opublikowane
    Doi:
    10.1007/s00209-017-1937-5 - link do publikacji
  3. Nash triviality and generalized critical values IF: 0,4
    Autorzy:
    Anna Valette
    Czasopismo:
    Ann. Pol. Math (rok: 2018, tom: 121, strony: 85-90), Wydawca: IMPAN
    Status:
    Opublikowane
    Doi:
    10.4064/ap170918-6-4 - link do publikacji
  4. Lojasiewicz inequality at singular points IF: 0,7
    Autorzy:
    Anna Valette
    Czasopismo:
    Proc. of AMS (rok: 2019, tom: 147, strony: 109-1117), Wydawca: AMS
    Status:
    Opublikowane
    Doi:
    10.1090/proc/14329 - link do publikacji
  5. Whitney stratifications and the continuity of local Lipschitz–Killing curvatures IF: 0,64
    Autorzy:
    Nhan Nguyen i Guillaume Valette
    Czasopismo:
    Annales de l'Institut Fourier, Volume (2018) no. 5, p. (rok: 2018, tom: 68, strony: 2253-2276), Wydawca: Instutut Fourier
    Status:
    Opublikowane
    Doi:
    10.5802/aif.3208 - link do publikacji
  6. Stokes' formula for stratified forms IF: 0,47
    Autorzy:
    Guillaume Valette
    Czasopismo:
    Annales Polonici Mathematici (rok: 2015, tom: 114(3), strony: 197-206), Wydawca: PAN
    Status:
    Opublikowane
    Doi:
    10.4064/ap114-3-1 - link do publikacji
  7. LOCAL TOPOLOGICAL ALGEBRAICITY OF ANALYTIC FUNCTION GERMS IF: 1,19
    Autorzy:
    Marcin Bilski, Adam Parusinski, Guillaume Rond
    Czasopismo:
    J. Algebraic Geometry (rok: 2017, tom: 26, strony: 177-197), Wydawca: AMS
    Status:
    Opublikowane
  8. Tangent cones and C1 regularity of definable sets IF: 1,138
    Autorzy:
    Krzysztof Kurdyka, Olivier Le Gal, Nhan Nguyen
    Czasopismo:
    Journal of Mathematical Analysis and Applications (rok: 2018, tom: 457, strony: 978-990), Wydawca: Elsevier
    Status:
    Opublikowane
    Doi:
    10.1016/j.jmaa.2017.06.031 - link do publikacji
  9. L^1 cohomology of bounded subanalytic manifolds
    Autorzy:
    Guillaume Valette
    Status:
    Złożone
  10. Whitney stratifications and continuity of local Lipschitz Killing curvatures
    Autorzy:
    Nhan Nguyen i Guillaume Valette
    Status:
    Złożone
  11. TANGENT CONES AND C 1 REGULARITY OF DEFINABLE SETS
    Autorzy:
    Krzysztof Kurdyka, Olivier Le Gal, Nhan Nguyen
    Status:
    Złożone
  12. Higher order approximation of analytic sets by topologically equivalent algebraic sets
    Autorzy:
    Marcin Bilski, Krzysztof Kurdyka, Adam Parusinski, Guillaume Rond
    Czasopismo:
    - (rok: 2017, ), Wydawca: brak
    Status:
    Przyjęte
    Doi:
    10.1007/s00209-017-1937-5 - link do publikacji
  13. Semialgebraic version of Whitney's exyension theorem IF: 0,59
    Autorzy:
    Beata Kocel-Cynk, Wiesław Pawłucki, Anna Valette
    Czasopismo:
    Archiv der Mathematik , Wydawca: Springer
    Status:
    Przyjęte
    Doi:
    10.1007/s00013-019-01314-9 - link do publikacji