Projekty finansowane przez NCN


Dane kierownika projektu i jednostki realizującej

Szczegółowe informacje o projekcie i konkursie

Słowa kluczowe

Aparatura

Wyczyść formularz

Transformacje powierzchni zwartych

2012/05/B/ST1/02171

Słowa kluczowe:

grupa klas odwzorowań powierzchnia Riemanna powierzchnia Kleina krzywa algebraiczna zespolona krzywa algebraiczna rzeczywista symetria powierzchni Riemanna automorfizmy powierzchni Riemanna przestrzeń moduli powierzchnia zespolona grupa Beauville powierzchnia Beauville powierzchnie zespolone izogeniczne do produktu krzywych algebraicznych zespolonych przestrzenie moduli powierzchni zespolonych hiperboliczne rączki.

Deskryptory:

  • ST1_2: Algebra
  • ST1_4: Geometria algebraiczna i zespolona
  • ST1_6: Topologia

Panel:

ST1 - Nauki matematyczne: wszystkie dziedziny matematyki, teoretyczne oraz stosowane, a także podstawy matematyczne informatyki, fizyka matematyczna i statystyka matematyczna, m.in.:

Jednostka realizująca:

Uniwersytet Gdański, Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki

woj. pomorskie

Inne projekty tej jednostki 

Kierownik projektu (z jednostki realizującej):

prof. dr hab. Grzegorz Gromadzki 

Liczba wykonawców projektu: 5

Konkurs: OPUS 3 - ogłoszony 2012-03-15

Przyznana kwota: 280 000 PLN

Rozpoczęcie projektu: 2013-03-25

Czas trwania projektu: 36 miesięcy

Status projektu: Projekt rozliczony

Zakupiona aparatura

  1. Sprzęt komputerowy. Za kwotę 0 PLN
  2. Sprzęt komputerowy. Za kwotę 0 PLN
  3. Sprzęt komputerowy. Za kwotę 10 881 PLN

Dane z raportu końcowego

  • Publikacje w czasopismach (19)
  • Publikacje książkowe (4)
  1. Double coverings of non-orientable Riemann surfaces ramified over discrete sets IF: 0,439
    Autorzy:
    G. Gromadzki, E. Bujalance
    Czasopismo:
    Computational Methods and Function Theory (rok: 2014, tom: 14, strony: 237-246), Wydawca: Springer
    Status:
    Opublikowane
    Doi:
    10.1007/s40315-014-0068-9 - link do publikacji
  2. A finite presentation for the mapping class group of a nonorientable surface with Dehn twists and one crosscap slide as generators IF: 0,578
    Autorzy:
    M. Stukow
    Czasopismo:
    Journal of Pure and Applied Algebra (JPAA) (rok: 2014, tom: nieznany, strony: 2226-2239), Wydawca: Elsevier
    Status:
    Opublikowane
    Doi:
    10.1016/j.jpaa.2014.03.013 - link do publikacji
  3. A presentation for the mapping class group of a nonorientable surface IF: 0,524
    Autorzy:
    B. Szepietowski, L. Paris
    Czasopismo:
    Bulletin de la Société Mathématique de France (rok: 2015, tom: 143 (3), strony: 503-566), Wydawca: Société Mathématique de France
    Status:
    Opublikowane
    Doi:
    http://smf4.emath.fr/en/Publications/Bulletin/143/html/smf_bull_143_503-566.php - link do publikacji
  4. Subgroup generated by two Dehn twists on a nonorientable surface IF: 0,32
    Autorzy:
    M. Stukow
    Czasopismo:
    Topology Proceedings (rok: 2017, tom: 50, strony: 151-201), Wydawca: Auburn University (Alabama USA)
    Status:
    Opublikowane
  5. A finite presentation for the hyperelliptic mapping class group of a nonorientable surface IF: 0,375
    Autorzy:
    M. Stukow
    Czasopismo:
    Osaka Mathematical Journal (rok: 2015, tom: 52, strony: 495-514), Wydawca: OSAKA JOURNAL OF MATHEMATICS
    Status:
    Opublikowane
  6. On finite index subgroups of the mapping class group of a nonorientable surface IF: 0,34
    Autorzy:
    B. Szepietowski
    Czasopismo:
    Glasnik Matematicki (rok: 2014, tom: 49 No 2, strony: 337-350), Wydawca: Croatian Mathematical Society
    Status:
    Opublikowane
    Doi:
    10.3336/gm.49.2.08 - link do publikacji
  7. On topological type of periodic self-homeomorphisms of closed non-orientable surfaces IF: 0,689
    Autorzy:
    G. Gromadzki, B. Szepietowski
    Czasopismo:
    RACSAM (rok: 2016, tom: 110, strony: 303-320), Wydawca: Springer
    Status:
    Opublikowane
    Doi:
    10.1007/s13398-015-0234-6 - link do publikacji
  8. On real forms of a Belyi action of the alternating groups IF: 0,11
    Autorzy:
    C. Baginski, G. Gromadzki, J.J. Etayo, E. Martinez
    Czasopismo:
    Albanian Journal of Marthematics 10, Number 1, Pages ISSN: 1930-1235; (2016) (rok: 2016, tom: 10 (1), strony: 11.03.2019), Wydawca: Albanian Journal of Marthematics
    Status:
    Opublikowane
  9. On dimensions of the real nerve of the moduli space of Riemann surfaces of odd genus IF: 0,349
    Autorzy:
    G. Gromadzki, E. Kozlowska-Walania
    Czasopismo:
    Rendiconti del Seminario Matematico della Universita di Padova (rok: 2016, tom: 125, strony: 91-109), Wydawca: European Mathematical Society
    Status:
    Opublikowane
    Doi:
    10.4171/RSMUP/135-5 - link do publikacji
  10. The first homology group of the mapping class group of a nonorientable surface with twisted coefficients IF: 0,587
    Autorzy:
    M. Stukow
    Czasopismo:
    Topology and its Applications (rok: 2014, tom: 178, strony: 417–437), Wydawca: Elsevier
    Status:
    Opublikowane
    Doi:
  11. On the connectedness of the branch loci of non-orientable unbordered Klein surfaces of low genus IF: 0,45
    Autorzy:
    B. Szepietowski, E. Bujalance, J. J. Etayo, E. Martinez
    Czasopismo:
    Glasgow Math. J. (rok: 2015, tom: 57, strony: 211-230), Wydawca: Cambridge University Press
    Status:
    Opublikowane
    Doi:
    10.1017/S0017089514000275 - link do publikacji
  12. Critical points of invariant functions on closed orientable surfaces IF: 0,12
    Autorzy:
    G. Gromadzki, J. Jezierski, W. Marzantowicz
    Czasopismo:
    Boletín de la Sociedad Matemática Mexicana (rok: 2014, tom: 21, strony: 71-88), Wydawca: Springer
    Status:
    Opublikowane
    Doi:
    10.1007/s40590-014-0014-x - link do publikacji
  13. Low dimensional linear representations of the mapping class group of a nonorientable surface IF: 0,72
    Autorzy:
    B. Szepietowski,
    Czasopismo:
    Algebraic & Geometric Topology (rok: 2014, tom: 14, strony: 2445–2474), Wydawca: Mathematical Sciences Publishers
    Status:
    Opublikowane
    Doi:
    10.2140/agt.2014.14.2445 - link do publikacji
  14. On asymmetric p-hyperelliptic Riemann surfaces IF: 0,648
    Autorzy:
    E. Kozlowska-Walania, E. Tyszkowska
    Czasopismo:
    Annales Academiæ Scientiarum Fennicæ Mathematica (rok: 2015, tom: 40, strony: 669-682), Wydawca: The Finnish Academy of Science and Letters
    Status:
    Opublikowane
    Doi:
    10.5186/aasfm.2015.4040 - link do publikacji
  15. A finite presentation for the the twist subgroup of the mapping class group of a non-orientable surface IF: 0,228
    Autorzy:
    M. Stukow
    Czasopismo:
    Bull. Korean Math. Soc. (rok: 2016, tom: 53 (2), strony: 601-614), Wydawca: Korean Mathematical Society
    Status:
    Opublikowane
    Doi:
    10.4134/BKMS.2016.53.2.601 - link do publikacji
  16. On classification of cyclic orientation-reversing actions of big order on closed surfaces IF: 0,578
    Autorzy:
    G. Gromadzki, B. Szepietowski, X. Zhao
    Czasopismo:
    Journal of Pure and Applied Algebra (JPAA) (rok: 2016, tom: 220, strony: 465-481), Wydawca: Elsevier
    Status:
    Opublikowane
    Doi:
    10.1016/j.jpaa.2015.07.004 - link do publikacji
  17. On periodic self-homeomorphisms of closed orientable surfaces determined by their orders IF: 0,609
    Autorzy:
    C. Bagiński, G. Gromadzki, M. Carvacho, R. Hidalgo
    Czasopismo:
    Collectanea Mathematica (rok: 2016, tom: 67, strony: 415-429), Wydawca: Springer
    Status:
    Opublikowane
    Doi:
    10.1007/s13348-015-0151-1 - link do publikacji
  18. Automorphisms of the mapping class group of a nonorientable surface IF: 0,469
    Autorzy:
    B. Szepietowski, F. Atalan
    Czasopismo:
    Geometria Dedicata (rok: 2017, ), Wydawca: Springer
    Status:
    Przyjęte
    Doi:
    10.1007/s10711-016-0216-7 - link do publikacji
  19. On generation of the symmetric or the alternating group by two cycles IF: 0,422
    Autorzy:
    C. Baginski, G. Gromadzki
    Czasopismo:
    Colloqium Mathematicum (rok: 2017, ), Wydawca: IM PAN
    Status:
    Przyjęte
  1. Free degree of periodic self-homeomorphisms of compact bordered orientable surfaces
    Autorzy:
    G. Gromadzki, X. Zhao
    Książka:
    Riemann and Klein Surfaces, Automorphisms, Symmetries and Moduli Spaces (rok: 2014, tom: 629, strony: 203-222), Wydawca: American Mathematical Society
    Status:
    Opublikowane
  2. Conjugacy classes of symmetries of compact Kleinian 3-manifolds
    Autorzy:
    G. Gromadzki, R. Hidalgo
    Książka:
    Riemann and Klein Surfaces, Automorphisms, Symmetries and Moduli Spaces (rok: 2014, tom: 629, strony: 181-187), Wydawca: American Mathematical Society
    Status:
    Opublikowane
  3. Connectivity and dimension of the p-locus in moduli space
    Autorzy:
    G. Gromadzki, A. Weaver, A. Wootton
    Książka:
    Riemann and Klein Surfaces, Automorphisms, Symmetries and Moduli Spaces (rok: 2014, tom: 629, strony: 189-202), Wydawca: American Mathematical Society
    Status:
    Opublikowane
  4. Automorphisms groups of compact non-orientable Riemann surfaces
    Autorzy:
    G. Gromadzki, E. Bujalance, F.J. Cirre, J.J. Etayo, E. Martinez
    Książka:
    Groups St Andrews 2013 (rok: 2014, ), Wydawca: Cambridge University Press
    Status:
    Przyjęte